Fontanna z rybakiem w Darłowie, mokunka

Fontanna z rybakiem w Darłowie

(4.1 głosów: 14)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Darłowska fontanna z rybakiem stoi na Rynku, tuż obok miejskiego Ratusza. Ma już bez mała 100 lat! Zwiedzając Darłowo trudno ją pominać, jest bowiem bardzo ciekawa. W środku misy znajduje się postać rybaka. Obok natomiast, na cokole misy znajdują sie płyty z brązu obrazujace wydarzenia z  historii miasta.Postać rybaka jest dłuta niemieckiego artysty - Wilhelma Grossa. Fontanna w Darłowie latem jest czynna i daje przyjemne orzeźwienie w upalne dni. Wokół niej ułożone są interesujące płyty chodnikowe z wizerunkami ryb.

Fontanna z rybakiem
Rynek (Pl. Kościuszki), DarłowoGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Darłowo noclegi

Darłowo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Fontanny
Normalna
fontanny
54°25'20N, 16°24'39E
02 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

tomtur
19 styczeń 2021 20:45
Po wojsku przez kilkanaście miesięcy mieszkałem w Darłowie. Fontannę lubią mieszkańcy jak i gromadnie latem przyjeżdżający do jednego i drugiego Darłówka turyści-wczasowicze kiedyś przez miejscowych stonką przezywani.
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację