Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
Fontanna z Murzynkiem w Słupsku, Danusia

Fontanna z Murzynkiem w Słupsku

(3.6 głosów: 8)
Oceń i napisz opinię

Fontanna z Murzynkiem znajduje się centrum Słupska, w parku miejskim przy alei H. Sienkiewicza. Sylwetka murzynka trzymającego rybę, z której tryska woda jest znana wszystkim Słupszczanom.Nie wiadomo kto i kiedy go wykonał, ale od zawsze stanowił miejsce, przy którym wykonywano obowiązkowe zdjęcia dzieciom i zakochanym parom.

Murzynek dwukrotnie znikał z postumentu, co spowodowne było uszkodzeniem rzeźby. W 2006 roku zniknął tak skutecznie, że na jakiś czas zastąpiły go cztery lwy. Lwy nie spotkały się z przychylnością mieszkańców, toteż po długich staraniach Murzynek, tym razem odlany z brązu, wrócił na swoje miejsce, gdzie stoi do dziś.Fontanna z Murzynkiem
ul. Sienkiewicza, Słupsk

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Słupsk noclegi

Słupsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Słupsk
Fontanny
Normalna
fontanny
54°28'4N, 17°1'41E
30 wrzesień 2014
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację