Fontanna z gęsią w Ślesinie, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Fontanna z gęsią w Ślesinie

(4.2 głosów: 9)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

W centrum Ślesina, na pięknie zrewitalizowanym Placu Wolności czyli na Rynku znajduje się ciekawa fontanna z gęsią, a obok postać mężczyzny trzymającego gęś pod pachą. Pomniki te nawiązują do dawnej tradycji, kiedy to mieszkańcy Ślesina zajmowali się hodowlą gęsi i handlem ptakami, nawet za granicę. Dzisiaj już mało kto hoduje tu gęsi, ale ostało się kulinarne dziedzictwo w postaci przepisów kulinarnych i sposobów przyrządzania gęsiny. Dlatego ptak ten stał się symbolem Ślesina.

 Adres

Fontanna z gęsią
Rynek, Ślesin

GPS: 52°22'10N, 18°18'24E

Ślesin noclegi

Ślesin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Ślesin
Mniej istotna
pomniki fontanny
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023