Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Rakoniewice
Fontanny
fontanny
Normalna
Wielkopolskie
2015-03-24
2020-01-28 13:46
52°8'21" N, 16°16'22" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Rakoniewice leżące niedaleko Grodziska Wielkopolskiego uznawane są za Polską Stolicę Strażaków, dlatego na rynku w Rakoniewicach znajduje się charakterystyczna fontanna a zarazem pomnik strażaków. Pomnikowi strażacy na fontannie trzymają w rękach sikawki, z których tryska woda.



Poza ciekawą fontanną, w Rakoniewicach odwiedzić też można Wielkopolskie Muzeum Pożarnictwa, znajdujące się przy ulicy Kościelnej 1 niedaleko rynku. Jest to jedna z najstarszych placówek tego typu w Polsce.

Rakoniewice
Rakoniewice


Fontanna ze strażakami
Rynek, Rakoniewice

Rakoniewice Rakoniewice Rakoniewice Rakoniewice Rakoniewice Rakoniewice Fontanna w Rakoniewicach Rakoniewice Rakoniewice Rakoniewice

Rakoniewice noclegi

Rakoniewice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1134504 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020