Fontanna Porwanie Prozerpiny w Poznaniu

Fontanna Porwanie Prozerpiny w Poznaniu
Poznań
Fontanny
fontanny
Normalna
Wielkopolskie
2016-11-04
2020-01-28 13:46
52°24'31" N, 16°56'4" E
Godziny otwarcia
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Fontanna Porwanie Prozerpiny w Poznaniu ma podobną historię, jak pozostałe fontanny stojące w narożach poznańskiego Rynku czyli fontanny Apolla, Marsa i Neptuna.Znajduje się ona w północno-wschodniej części Starego Rynku, tuż przy Ratuszu. Ona również powstała w miejscu starej studni, która funkcjonowała tutaj już na przełomie XVI i XVII wieku.Przebudowy fontanny dokonano w latach 1758-66. Z piaskowca wykonano wtedy rzeźbę ilustrującą scenę porwania Prozerpiny – starorzymskiej bogini, przez boga Plutona. Na ścianach fontanny znajdują się płaskorzeźby przedstawiające cztery żywioły: ogień, powietrze, ziemię i wodę. 

Fontanna Porwanie Prozerpiny
Rynek, Poznań

Alex Krajtroter 3900 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020