Fontanna koło Ratusza w Tarnowie

Fontanna koło Ratusza w Tarnowie
Tarnów
Fontanny
fontanny
Normalna
Małopolskie
2017-03-30
2020-01-28 13:46
50°0'46" N, 20°59'19" E
Godziny otwarcia
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Fontanna stojąca koło Ratusza na Rynku w Tarnowie to jedna z dwóch fontann na tym placu. Fontanna ma ponad 100 lat, a powstała w miejscu dawnej XV-wiecznej studni. Jest okrągła i ma kamienną misę, wpuszczoną w poziom rynku, na około 1 metr głebokości.Fontanna jest ciekawa architektonicznie i ostatnio przeszła rewitalizację, tak więc po latach, kiedy była nieczynna, znów tryska wodą.Fontanna
Rynek, Tarnów

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 220537 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020