, mokunka

Fontanna Juraty

(4.1 głosów: 24)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Pomnik Boginki Juraty stoi w centrum nadmorskiego kurortu o tej samej nazwie - Juracie. Jest to właściwie fontanna z figurą Juraty - córki Króla Mórz.Fontanna znajduje się na niewielkim skwerku, tuż przy wejściu na molo w Juracie. Legenda opowiada, że piękna morska królewna o imieniu Jurata zakochała się w ubogim, lecz szlachetnym rybaku. Oczywiście wszystko sprzysięgło się przeciwko nim. Podobno owa Jurata, rozbiła bursztynową komnatę, a fale poniosły daleko kawałeczki bursztynu i dlatego do dzisiaj można je znaleźć na jurajskiej plaży.

Fontanna Juraty, Wojtek
Fontanna Juraty, Wojtek

Dziś boginka na fontannie w Juracie licznie przyciąga turystów. Mało kto przechodzi obok niej bez wykonania kilku zdjęć.Fontanna boginki Juraty
skrzyżowanie ul. Międzymorze i ul. Wojska Polskiego, Jurata

Fontanna Juraty, Wojtek
Fontanna Juraty, Wojtek

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Jurata noclegi

Jurata to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
54°40'59N, 18°42'52E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021