Jurata
Fontanny
pomniki, rzeźby, fontanny
Normalna
Pomorskie
2014-10-28
2020-01-28 13:46
54°40'59" N, 18°42'52" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Pomnik Boginki Juraty stoi w centrum nadmorskiego kurortu o tej samej nazwie - Juracie. Jest to właściwie fontanna z figurą Juraty - córki Króla Mórz.Fontanna znajduje się na niewielkim skwerku, tuż przy wejściu na molo w Juracie. Legenda opowiada, że piękna morska królewna o imieniu Jurata zakochała się w ubogim, lecz szlachetnym rybaku. Oczywiście wszystko sprzysięgło się przeciwko nim. Podobno owa Jurata, rozbiła bursztynową komnatę, a fale poniosły daleko kawałeczki bursztynu i dlatego do dzisiaj można je znaleźć na jurajskiej plaży.

Fontanna Juraty
Fontanna Juraty

Dziś boginka na fontannie w Juracie licznie przyciąga turystów. Mało kto przechodzi obok niej bez wykonania kilku zdjęć.

Fontanna boginki Juraty
skrzyżowanie ul. Międzymorze i ul. Wojska Polskiego, Jurata

Fontanna Juraty
Fontanna Juraty


Jurata noclegi

Jurata to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 217837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149020 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Haga 2 by Renters
Empire by Renters
Helski Domek

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021