Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
, mokunka

Fontanna Juraty

(4.1 głosów: 24)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Pomnik Boginki Juraty stoi w centrum nadmorskiego kurortu o tej samej nazwie - Juracie. Jest to właściwie fontanna z figurą Juraty - córki Króla Mórz.Fontanna znajduje się na niewielkim skwerku, tuż przy wejściu na molo w Juracie. Legenda opowiada, że piękna morska królewna o imieniu Jurata zakochała się w ubogim, lecz szlachetnym rybaku. Oczywiście wszystko sprzysięgło się przeciwko nim. Podobno owa Jurata, rozbiła bursztynową komnatę, a fale poniosły daleko kawałeczki bursztynu i dlatego do dzisiaj można je znaleźć na jurajskiej plaży.

Fontanna Juraty, Wojtek
Fontanna Juraty, Wojtek

Dziś boginka na fontannie w Juracie licznie przyciąga turystów. Mało kto przechodzi obok niej bez wykonania kilku zdjęć.Fontanna boginki Juraty
skrzyżowanie ul. Międzymorze i ul. Wojska Polskiego, Jurata

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Jurata noclegi

Jurata to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
54°40'59N, 18°42'52E
28 październik 2014
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację