Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Fontanna Jaś i Małgosia w Ciechocinku

Fontanna Jaś i Małgosia w Ciechocinku
52°53'3" N, 18°47'43" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Fontanna Jaś i Małgosia znajduje się w centrum Parku Zdrojowego i jest jednym z symboli Ciechocinka. Stoi tu od roku 1927, gdy przeniesiono ją w obecne miejsce ze skweru przed Teatrem Letnim. Uwagę zwracają zwłaszcza gipsowe figurki bajkowych postaci.Każdy turysta w tym miejscu wykonuje pamiątkowe zdjęcie z pobytu w Ciechocinku. By pobyt był szczególnie udanymiejscowym zwyczajem jest wrzucenie do fontanny grosika na szczęście. Fontannę trudno przeoczyć, ponieważ znajduje się na środku głównej alei spacerowej wiodącej w stronę zabytkowej Warzelni Soli.

Fontanna Jaś i Małgosia
Park Zdrojowy, Ciechocinek

Ciechocinek noclegi

Ciechocinek to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136669 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020