Gdańsk
Fontanny
fontanny
Normalna
Pomorskie
2016-11-04
2020-01-28 13:46
54°23'4" N, 18°36'36" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Fontanna Grassowska mieści się na Placu Wybickiego w Gdańsku Wrzeszczu, na skrzyżowaniu ulic Jana Pestalozziego, Joachima Lelewela i Grażyny. Jest największym tego typu obiektem w Gdańsku, składa się z pięciu kręgów, usytuowanych wokół punktu centralnego.A punkt centralny to postać tańczącej dziewczynki. Figurka jest niewielka, metalowa, przedstawia postać Tulli Pokriefke - bohaterki powieści G. Grassa (Gustloff, Psie lata, Idąc rakiem). Fontanna tworzy tematyczną całość z pobliską ławeczką Oskara Matzerath - głównego bohatera "Blaszanego bębenka” i samego Guntera Grassa. Ławeczka powstała w 2002 roku, a postać autora dodano po jego śmierci, w 2015 roku.

Fontanna Grassowska
Pl. Wybickiego, Gdańsk

Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021