Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Stara Dąbrowa to niewielka wioska koło Wolsztyna i Rakoniewic w województwie wielkopolskim. W wiosce do dzisiaj zachowały się zabytkowe zabudowania dawnego folwarku, który zaczął tu powstawać w XVIII wieku. Dziś większość budowli folwarcznych w Starej Dąbrowie pochodzi z lat 80-tych XIX wieku. Po wojnie zostały one częściowo przebudowane.Najważniejszym obiektem zabudowy folwarku jest dworek - murowana, neoklasycystyczna budowla z oficyną, pochodząca z XIX wieku. Dworek i cały folwark otacza zabytkowy park podworski z XIX wieku. Kolonia mieszkalna dla pracowników folwarku ulokowana jest w północno-wschodniej części wsi i składa się z kilku dwukondygnacyjnych, starych zagród.

 

  

Rakoniewice noclegi

Rakoniewice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136350 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020