Zobacz nasz projekt Industrialne Dziedzictwo Śląska
Folwark w Starej Dąbrowie, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Folwark w Starej Dąbrowie

Stara Dąbrowa to niewielka wioska koło Wolsztyna i Rakoniewic w województwie wielkopolskim. W wiosce do dzisiaj zachowały się zabytkowe zabudowania dawnego folwarku, który zaczął tu powstawać w XVIII wieku. Dziś większość budowli folwarcznych w Starej Dąbrowie pochodzi z lat 80-tych XIX wieku. Po wojnie zostały one częściowo przebudowane.Najważniejszym obiektem zabudowy folwarku jest dworek - murowana, neoklasycystyczna budowla z oficyną, pochodząca z XIX wieku. Dworek i cały folwark otacza zabytkowy park podworski z XIX wieku. Kolonia mieszkalna dla pracowników folwarku ulokowana jest w północno-wschodniej części wsi i składa się z kilku dwukondygnacyjnych, starych zagród.

  

 Rakoniewice noclegi

Rakoniewice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację