Akwedukt Fojutowo, Reszka

Fojutowo

(4.4 głosów: 30)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Fojutowo to niewielka osada w województwie kujawsko-pomorskim, leżąca w słynych Borach TucholskichFojutowo przyciąga turystów niecodziennym urokiem, wspaniałą przyrodą, a przede wszystkim unikatowym akweduktem. Ten interesujący zabytek hydrotechniczny wzorce czerpał z czasów rzymskich.

Historia akweduktu w Fojutowie

Akwedukt został wzniesiony w latach 1845-49 i miał za zadanie doprowadzenie wody do okolicznych łąk. Ponadto dla wojsk pruskich miał znaczenie militarne, ponieważ nawadnianie łąk było niezbędne do "produkcji" siana dla koni, które służyły w armii pruskiej. Dziś jest to ciekawy ślad dawnej myśli technicznej.

Akwedukt Fojutowo, Reszka
Akwedukt Fojutowo, Reszka


Atrakcje Fojutowa

Noclegi w Fojutowie

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Fojutowo - mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Akwedukt Fojutowo, Reszka
Brda, Joanna G.
Widok z wieży na akwedukt, Joanna G.
Wielki Kanał Brdy, Joanna G.
Akwedukt, Joanna G.
Akwedukt i rzeka Czerska Struga, Joanna G.
Fojutowo, JureK
Akwedukt Fojutowo, Reszka
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022