Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
53°43'20" N, 17°54'13" E
Kujawsko-pomorskie
2016-06-13
2020-02-03 02:00

Opis Fojutowa

Fojutowo to niewielka osada w województwie kujawsko-pomorskim, leżąca w słynych Borach TucholskichFojutowo przyciąga turystów niecodziennym urokiem, wspaniałą przyrodą, a przede wszystkim unikatowym akweduktem. Ten interesujący zabytek hydrotechniczny wzorce czerpał z czasów rzymskich.Historia akweduktu w Fojutowie

Akwedukt został wzniesiony w latach 1845-49 i miał za zadanie doprowadzenie wody do okolicznych łąk. Ponadto dla wojsk pruskich miał znaczenie militarne, ponieważ nawadnianie łąk było niezbędne do "produkcji" siana dla koni, które służyły w armii pruskiej. Dziś jest to ciekawy ślad dawnej myśli technicznej.

Wielki Kanał Brdy
Wielki Kanał Brdy
Akwedukt Akwedukt i rzeka Czerska Struga Fojutowo Akwedukt Fojutowo Akwedukt Fojutowo Akwedukt Fojutowo Akwedukt Fojutowo Brda

Fojutowo noclegi

Fojutowo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Fojutowie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
JureK Krajtroter 4074 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138494 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020