Fojutowo

Fojutowo to niewielka osada w województwie kujawsko-pomorskim, leżąca w słynych Borach TucholskichFojutowo przyciąga turystów niecodziennym urokiem, wspaniałą przyrodą, a przede wszystkim unikatowym akweduktem. Ten interesujący zabytek hydrotechniczny wzorce czerpał z czasów rzymskich.Historia akweduktu w Fojutowie

Akwedukt został wzniesiony w latach 1845-49 i miał za zadanie doprowadzenie wody do okolicznych łąk. Ponadto dla wojsk pruskich miał znaczenie militarne, ponieważ nawadnianie łąk było niezbędne do "produkcji" siana dla koni, które służyły w armii pruskiej. Dziś jest to ciekawy ślad dawnej myśli technicznej.

Akwedukt Fojutowo
Akwedukt Fojutowo

Fojutowo noclegi

Fojutowo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
53°43'20N, 17°54'13E
13 czerwiec 2016
03 luty 2020

Fojutowo atrakcje

Co warto zobaczyć?

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą

Wasze podróże do Fojutowa

Bory Tucholskie
30 czerwiec 2011 22:54
U źródła Brdy i dalej
01 wrzesień 2008 19:14
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację