Figurka Misia Maciusia w Gniewie, Danusia

Figurka Misia Maciusia w Gniewie

(4.4 głosów: 5)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Miś Maciuś od 2010 roku jest jednym z symboli miasta Gniewu i oficjalną maskotką miasta. Jest to wykonana z brązu figurka o wysokości 75 cm i wadze 30 kg. Umieszczono ją na jednej z kamieniczek przy ulicy Sambora.  Pod ścianą umieszczono także kamień z odciskiem niedźwiedziej łapy.Postać Maciusia wiąże się z gniewską legendą z okresu wojny polsko-szwedzkiej (1626-29). Mówi ona, że leśne zwierzęta z misiem na czele wymodliły pokój podczas bitwy polsko-szwedzkiej, jaka miała miejsce w pobliżu Gniewu (tzw. Bitwa dwóch Wazów w 1626 roku). Miś Maciuś ma własną krawcową, która specjalnie dla niego szyje okolicznościowe ubranka.

Niedaleko warto zajrzeć do Ogrodu Historii przy kościele Św. Mikołaja. Miś Maciuś
ul. Sambora. Gniew

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Gniew noclegi

Gniew to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Gniew
Pomniki i rzeźby
Normalna
pomniki
53°50'1N, 18°49'25E
02 listopad 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację