Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Gniew
Pomniki i rzeźby
pomniki
Normalna
Pomorskie
2016-11-02
2020-01-28 13:46
53°50'1" N, 18°49'25" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Miś Maciuś od 2010 roku jest jednym z symboli miasta Gniewu i oficjalną maskotką miasta. Jest to wykonana z brązu figurka o wysokości 75 cm i wadze 30 kg. Umieszczono ją na jednej z kamieniczek przy ulicy Sambora.  Pod ścianą umieszczono także kamień z odciskiem niedźwiedziej łapy.Postać Maciusia wiąże się z gniewską legendą z okresu wojny polsko-szwedzkiej (1626-29). Mówi ona, że leśne zwierzęta z misiem na czele wymodliły pokój podczas bitwy polsko-szwedzkiej, jaka miała miejsce w pobliżu Gniewu (tzw. Bitwa dwóch Wazów w 1626 roku). Miś Maciuś ma własną krawcową, która specjalnie dla niego szyje okolicznościowe ubranka.

Niedaleko warto zajrzeć do Ogrodu Historii przy kościele Św. Mikołaja. 

Miś Maciuś
ul. Sambora. GniewGniew noclegi

Gniew to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1137778 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020