Figurka Lwa Heweliona w Gdańsku, mokunka

Figurka Lwa Heweliona w Gdańsku

(4.2 głosów: 11)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Wrocław ma swoje figurki krasnali, Tarnowskie Góry rzeźby Gwarków, Gdańsk, jak się okazuje, figurki Lwa Heweliona! Lwy Heweliony mają w ciągu kilku najbliższych lat utworzyć nowy, interesujący szlak turystyczny. Jego inicjatorem jest Gdańska Organizacja Turystyczna. Na razie Heweliony są cztery.

Jak się okazuje lwy w Gdańsku są podobne do postaci disnejowskich, a także nawiązują do lwa z herbu miasta. Ot, kolejna trójmiejska ciekawostka. Kto był na molo w Gdańsku Brzeźnie na pewno nie przeoczy tej zabawnej, około 30-centymetrowej postaci.Pozostałe Heweliony możemy napotkać niedaleko stadionu Energa Gdańsk, w oliwskim ZOO oraz na Długim Targu przy siedzibie Centrum Informacji Turystycznej. Lew Hewelion znajdujący się w Brzeźnie stoi tuż na początku molo. Jakby chciał powitać wchodzących na drewniane deski pomostu. Hewelion ma stać się wkrótce rozpoznawalnym LOGO Gdańskiej Organizacji Turystycznej.

Lwy Heweliony
ul. Długi Targ i inne. GdańskGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 09:00–17:00
  • wtorek: 09:00–17:00
  • środa: 09:00–17:00
  • czwartek: 09:00–17:00
  • piątek: 09:00–17:00
  • sobota: 09:00–17:00
  • niedziela: 09:00–17:00

Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

kinga cvc
Fajna zabawa z szukaniem lwów. My znaleźliśmy tylko pięć. Ale i tak byliśmy z siebie dumni 🙂
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022