Figura Św. Jana Nepomucena w Klimkówce

Figura Św. Jana Nepomucena w Klimkówce
49°33'58" N, 21°49'38" E
Godziny otwarcia
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Figura Św. Nepomucena w Klimkówce pochodzi z XIX wieku, jak podają źródła historyczne prawdopodobnie z lat 1800-50. Jest to zabytkowa figura kamienna, miejscami pokryta mchem. Znajduje się w sąsiedztwie Sanktuarium w Klimkówce, na Podkarpaciu. Wzniesiono ją koło rzeczki, bowiem wierzono, iż takie ustawienie figury Świętego wzmacnia jego moc. Święty Nepomucen to patron chroniący od powodzi, utonięć i klęsk żywiołowych. Tuż obok figury znajduje się źródło żywej wody, mającej właściwości uzdrawiające.Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 220537 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020