Ferma jeleni w Kosewie Górnym, Joanna

Ferma jeleni w Kosewie Górnym

(4.2 głosów: 6)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Ferma

Stacja Badawcza Instytutu Parazytologii PAN w Kosewie Górnym koło Mrągowa na Mazurach, oprócz podstawowej działalności naukowo – badawczej umożliwia zwiedzanie fermy jeleniowatych.

Najważniejszą i najbardziej atrakcyjną częścią zwiedzania jest spacer po malowniczo położonych pastwiskach wśród oswojonych jeleni, danieli i muflonów. Turyści oglądają także jelenie sika i kozy. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami, możliwość ich karmienia, a czasem pogłaskania pozostawia niezapomniane wrażenia.Muzeum

Uzupełnieniem spaceru jest wizyta w muzeum Stacji Badawczej na początku lub na końcu zwiedzania. Muzeum prezentuje bogate zbiory poroży różnych gatunków jeleniowatych. Kolekcja jest naprawdę imponująca. Ponadto można oglądać zdjęcia i pokaz slajdów o tematyce przyrodniczej połączony z muzyką i odgłosami przyrody.

Zarówno grupy, jak i turystów indywidualnych oprowadza przewodnik, który opowiada o jeleniowatych, ich zwyczajach i porożu. Każdy kto odwiedzi Stację w Kosewie Górnym nigdy więcej nie pomyli rogów z porożem. Warto pamiętać, że na teren pastwisk nie wolno zabierać wózków dziecinnych ani parasoli, bo zwierzęta się ich boją.

Dojazd do Fermy

Jadąc trasą Mrągowo – Mikołajki, w Kosewie należy skręcić kierunku na Uktę, a następnie w Kosewie Górnym w lewo tak jak wskazuje tablica reklamowa. Dalej prowadzą strzałki umieszczone na kamieniach.

Ferma - Stacja Badawcza Instytutu Parazytologii PAN
Kosewo Górne 7, Kosewo Górne
tel. 89/ 742-43-80
www.kosewopan.pl
Zwiedzanie: 30 IV-31 VIII, codziennie oprócz poniedziałków 10.00-17.00
Bilety: normalny 15 zł, studenci, emeryci i renciści 12 zł, dzieci i młodzież szkolna 10 złGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 10:00–17:00
  • środa: 10:00–17:00
  • czwartek: 10:00–17:00
  • piątek: 10:00–17:00
  • sobota: 10:00–17:00
  • niedziela: 10:00–17:00

Mazury noclegi

Mazury to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022