Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
53°48'31" N, 21°24'35" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 10:00–17:00
  • środa: 10:00–17:00
  • czwartek: 10:00–17:00
  • piątek: 10:00–17:00
  • sobota: 10:00–17:00
  • niedziela: 10:00–17:00

Ferma

Stacja Badawcza Instytutu Parazytologii PAN w Kosewie Górnym koło Mrągowa na Mazurach, oprócz podstawowej działalności naukowo – badawczej umożliwia zwiedzanie fermy jeleniowatych.Najważniejszą i najbardziej atrakcyjną częścią zwiedzania jest spacer po malowniczo położonych pastwiskach wśród oswojonych jeleni, danieli i muflonów. Turyści oglądają także jelenie sika i kozy. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami, możliwość ich karmienia, a czasem pogłaskania pozostawia niezapomniane wrażenia.

Muzeum

Uzupełnieniem spaceru jest wizyta w muzeum Stacji Badawczej na początku lub na końcu zwiedzania. Muzeum prezentuje bogate zbiory poroży różnych gatunków jeleniowatych. Kolekcja jest naprawdę imponująca. Ponadto można oglądać zdjęcia i pokaz slajdów o tematyce przyrodniczej połączony z muzyką i odgłosami przyrody.

Zarówno grupy, jak i turystów indywidualnych oprowadza przewodnik, który opowiada o jeleniowatych, ich zwyczajach i porożu. Każdy kto odwiedzi Stację w Kosewie Górnym nigdy więcej nie pomyli rogów z porożem. Warto pamiętać, że na teren pastwisk nie wolno zabierać wózków dziecinnych ani parasoli, bo zwierzęta się ich boją.Dojazd do Fermy

Jadąc trasą Mrągowo – Mikołajki, w Kosewie należy skręcić kierunku na Uktę, a następnie w Kosewie Górnym w lewo tak jak wskazuje tablica reklamowa. Dalej prowadzą strzałki umieszczone na kamieniach.

Ferma - Stacja Badawcza Instytutu Parazytologii PAN
Kosewo Górne 7, Kosewo Górne
tel. 89/ 742-43-80
www.kosewopan.pl
Zwiedzanie: 30 IV-31 VIII, codziennie oprócz poniedziałków 10.00-17.00
Bilety: normalny 15 zł, studenci, emeryci i renciści 12 zł, dzieci i młodzież szkolna 10 złMazury noclegi

Mazury to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 72480 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138293 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020