Ferma jeleni w Kosewie Górnym, Joanna

Ferma jeleni w Kosewie Górnym

(4.2 głosów: 6)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Ferma

Stacja Badawcza Instytutu Parazytologii PAN w Kosewie Górnym koło Mrągowa na Mazurach, oprócz podstawowej działalności naukowo – badawczej umożliwia zwiedzanie fermy jeleniowatych.Najważniejszą i najbardziej atrakcyjną częścią zwiedzania jest spacer po malowniczo położonych pastwiskach wśród oswojonych jeleni, danieli i muflonów. Turyści oglądają także jelenie sika i kozy. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami, możliwość ich karmienia, a czasem pogłaskania pozostawia niezapomniane wrażenia.

Muzeum

Uzupełnieniem spaceru jest wizyta w muzeum Stacji Badawczej na początku lub na końcu zwiedzania. Muzeum prezentuje bogate zbiory poroży różnych gatunków jeleniowatych. Kolekcja jest naprawdę imponująca. Ponadto można oglądać zdjęcia i pokaz slajdów o tematyce przyrodniczej połączony z muzyką i odgłosami przyrody.Zarówno grupy, jak i turystów indywidualnych oprowadza przewodnik, który opowiada o jeleniowatych, ich zwyczajach i porożu. Każdy kto odwiedzi Stację w Kosewie Górnym nigdy więcej nie pomyli rogów z porożem. Warto pamiętać, że na teren pastwisk nie wolno zabierać wózków dziecinnych ani parasoli, bo zwierzęta się ich boją.

Dojazd do Fermy

Jadąc trasą Mrągowo – Mikołajki, w Kosewie należy skręcić kierunku na Uktę, a następnie w Kosewie Górnym w lewo tak jak wskazuje tablica reklamowa. Dalej prowadzą strzałki umieszczone na kamieniach.Ferma - Stacja Badawcza Instytutu Parazytologii PAN
Kosewo Górne 7, Kosewo Górne
tel. 89/ 742-43-80
www.kosewopan.pl
Zwiedzanie: 30 IV-31 VIII, codziennie oprócz poniedziałków 10.00-17.00
Bilety: normalny 15 zł, studenci, emeryci i renciści 12 zł, dzieci i młodzież szkolna 10 zł

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 10:00–17:00
  • środa: 10:00–17:00
  • czwartek: 10:00–17:00
  • piątek: 10:00–17:00
  • sobota: 10:00–17:00
  • niedziela: 10:00–17:00

Mazury noclegi

Mazury to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Mazury
Zoo, akwaria i zwierzyńce
Normalna
fermy mini zoo dla dzieci
53°48'31N, 21°24'35E
03 listopad 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację