Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Falochrony
ul. Spadochroniarzy, ul. Osiedle Rybackie, Dziwnów

54°1'25" N, 14°43'36" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Historia falochronów w Dziwnowie łączy się z przekopaniem nowego ujścia rzeki Dziwny w 1900 roku. Na początku była to drewniana konstrukcja, składająca się z drewnianych pali, pomiędzy którymi wysypano głazy. Kolejnym etapem było położenie na palach drewnianego pomostu, który zaczął służyć jako spacerownik. W drugiej połowie XX wieku, drewniany deptak zastąpił betonowy zakończony lampami nawigacyjnymi. Betonowa przebudowa to lata 1959-64, a jej wykonawcą było Zjednoczenie Budownictwa Inżynieryjno-Morskiego w Świnoujściu.Falochron wschodni wyposażony był w tzw. Buczek przeciwmgielny - dodatkowe urządzenie nawigacyjne ułatwiające w czasie mgły trafić do portu poprzez wydawane dźwięki w alfabecie morsa. Obecnie jest tylko pamiątką historyczną. W latach 2012-14 falochrony wybudowano od nowa. Dziś obydwa falochrony są udostępnione dla turystów i pełnią funkcję deptaków. Na falochron zachodni można dojść od ul. Spadochroniarzy, zaś na falochron wschodni od Osiedla Rybackiego, a od strony mostu zwodzonego przez bulwar spacerowy.Dziwnów noclegi

Dziwnów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Magdalena Krajtroter 71330 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1133464 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020