Falochrony w Dziwnowie, Magdalena

Falochrony w Dziwnowie

(5 głosów: 3)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Historia falochronów w Dziwnowie łączy się z przekopaniem nowego ujścia rzeki Dziwny w 1900 roku. Na początku była to drewniana konstrukcja, składająca się z drewnianych pali, pomiędzy którymi wysypano głazy. Kolejnym etapem było położenie na palach drewnianego pomostu, który zaczął służyć jako spacerownik. W drugiej połowie XX wieku, drewniany deptak zastąpił betonowy zakończony lampami nawigacyjnymi. Betonowa przebudowa to lata 1959-64, a jej wykonawcą było Zjednoczenie Budownictwa Inżynieryjno-Morskiego w Świnoujściu.

Falochron wschodni wyposażony był w tzw. Buczek przeciwmgielny - dodatkowe urządzenie nawigacyjne ułatwiające w czasie mgły trafić do portu poprzez wydawane dźwięki w alfabecie morsa. Obecnie jest tylko pamiątką historyczną. W latach 2012-14 falochrony wybudowano od nowa. Dziś obydwa falochrony są udostępnione dla turystów i pełnią funkcję deptaków. Na falochron zachodni można dojść od ul. Spadochroniarzy, zaś na falochron wschodni od Osiedla Rybackiego, a od strony mostu zwodzonego przez bulwar spacerowy.Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Adres

Falochrony
ul. Spadochroniarzy, ul. Osiedle Rybackie, Dziwnów

GPS: 54°1'25N, 14°43'36E

Dziwnów noclegi

Dziwnów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Dziwnów
Normalna
deptaki falochrony
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022