Falochrony w Dziwnowie, Magdalena

Falochrony w Dziwnowie

(5 głosów: 3)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Historia falochronów w Dziwnowie łączy się z przekopaniem nowego ujścia rzeki Dziwny w 1900 roku. Na początku była to drewniana konstrukcja, składająca się z drewnianych pali, pomiędzy którymi wysypano głazy. Kolejnym etapem było położenie na palach drewnianego pomostu, który zaczął służyć jako spacerownik. W drugiej połowie XX wieku, drewniany deptak zastąpił betonowy zakończony lampami nawigacyjnymi. Betonowa przebudowa to lata 1959-64, a jej wykonawcą było Zjednoczenie Budownictwa Inżynieryjno-Morskiego w Świnoujściu.Falochron wschodni wyposażony był w tzw. Buczek przeciwmgielny - dodatkowe urządzenie nawigacyjne ułatwiające w czasie mgły trafić do portu poprzez wydawane dźwięki w alfabecie morsa. Obecnie jest tylko pamiątką historyczną. W latach 2012-14 falochrony wybudowano od nowa. Dziś obydwa falochrony są udostępnione dla turystów i pełnią funkcję deptaków. Na falochron zachodni można dojść od ul. Spadochroniarzy, zaś na falochron wschodni od Osiedla Rybackiego, a od strony mostu zwodzonego przez bulwar spacerowy.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Adres

Falochrony
ul. Spadochroniarzy, ul. Osiedle Rybackie, Dziwnów

GPS: 54°1'25N, 14°43'36E

Dziwnów noclegi

Dziwnów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
54°1'25N, 14°43'36E
27 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację