Historia falochronów w Dziwnowie łączy się z przekopaniem nowego ujścia rzeki Dziwny w 1900 roku. Na początku była to drewniana konstrukcja, składająca się z drewnianych pali, pomiędzy którymi wysypano głazy. Kolejnym etapem było położenie na palach drewnianego pomostu, który zaczął służyć jako spacerownik. W drugiej połowie XX wieku, drewniany deptak zastąpił betonowy zakończony lampami nawigacyjnymi. Betonowa przebudowa to lata 1959-64, a jej wykonawcą było Zjednoczenie Budownictwa Inżynieryjno-Morskiego w Świnoujściu.
Falochron wschodni wyposażony był w tzw. Buczek przeciwmgielny - dodatkowe urządzenie nawigacyjne ułatwiające w czasie mgły trafić do portu poprzez wydawane dźwięki w alfabecie morsa. Obecnie jest tylko pamiątką historyczną. W latach 2012-14 falochrony wybudowano od nowa. Dziś obydwa falochrony są udostępnione dla turystów i pełnią funkcję deptaków. Na falochron zachodni można dojść od ul. Spadochroniarzy, zaś na falochron wschodni od Osiedla Rybackiego, a od strony mostu zwodzonego przez bulwar spacerowy.
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
- poniedziałek: Czynne całą dobę
- wtorek: Czynne całą dobę
- środa: Czynne całą dobę
- czwartek: Czynne całą dobę
- piątek: Czynne całą dobę
- sobota: Czynne całą dobę
- niedziela: Czynne całą dobę
Adres
Falochrony
ul. Spadochroniarzy, ul. Osiedle Rybackie, Dziwnów
GPS: 54°1'25N, 14°43'36E
Dziwnów noclegi
Dziwnów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!