, Danusia

Elektrownia wodna Strzegomino w Konradowie

(4.4 głosów: 7)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Elektrownia wodna Strzegomino-Konradowo znajduje się na Szlaku Elektrowni Wodnych w województwie pomorskim na Kaszubach.

Elektrownię Strzegomino zbudowano na 59 kilometrze rzeki Słupi w latach 1922-24. W 1945 roku Niemcy wycofując się z Polski, wysadzili w powietrze dwa mosty i zablokowali kanał.

Elektrownia wodna Strzegomino w Konradowie, Danusia
Elektrownia wodna Strzegomino w Konradowie, Danusia


Ponownie elektrownię uruchomiono w 1948 roku i funkcjonuje ona do dnia dzisiejszego. Zespół budowli składa się z elektrwoni, kanału roboczego i zbiornika wodnego. Obok elektrowni wiedzie dogodny szlak rowerowy. Elektrownia udsotępniona jest do zwiedzania.

Elektrownia Wodna Strzegomino
Konradowo

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Normalna
obiekty hydrotechniczne elektrownie wodne
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022