, Danusia

Elektrownia wodna Strzegomino w Konradowie

(4.4 głosów: 7)

Elektrownia wodna Strzegomino-Konradowo znajduje się na Szlaku Elektrowni Wodnych w województwie pomorskim na Kaszubach.Elektrownię Strzegomino zbudowano na 59 kilometrze rzeki Słupi w latach 1922-24. W 1945 roku Niemcy wycofując się z Polski, wysadzili w powietrze dwa mosty i zablokowali kanał.

Ponownie elektrownię uruchomiono w 1948 roku i funkcjonuje ona do dnia dzisiejszego. Zespół budowli składa się z elektrwoni, kanału roboczego i zbiornika wodnego. Obok elektrowni wiedzie dogodny szlak rowerowy. Elektrownia udsotępniona jest do zwiedzania.Elektrownia Wodna Strzegomino
Konradowo

Booking.com
54°19'13N, 17°13'52E
14 luty 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację