, Danusia

Elektrownia w Gałąźni Małej

(4.9 głosów: 7)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Elektrownia Gąskowo w Gałąźni Małej to największy obiekt na szlaku turystycznym Zabytki Hydrotechniki w województwie pomorskim. Elektrownia wodna usytuowana jest w najpiękniejszej zlewni rzeki Słupi, wśród przyrody Parku Krajobrazowego Dolina Słupi. Pomysł budowy Elektrowni Gąskowo narodził się w 1889 roku, a sama budowa trwała w latach 1912-14. Rozwiązania techniczne tej największej wówczas w Europie Środkowej elektrowni wodnej były wzorcem dla całej Europy. Pięć turbin typu Francis i 5 generatorów pracuje tam do dziś.

Adres

Elektrownia Gąskowo
Gałąźnia Mała 7

GPS: 54°17'6N, 17°18'49E

Słupsk noclegi

Słupsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Kaszuby Słupsk
Normalna
elektrownie wodne elektrownie
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2022