Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Elektrownia w Biesowicach na Pomorzu to jedna z najstarszych elektrowni wodnych w Polsce. Pracuje nieprzerwanie od 1908 roku. Większość urządzeń jest tutaj orginalnych, generatory elektryczne pochodzą z lat 50. XX wieku.Elektrownię zbudowano na rzece Wieprza, a przez utworzenie zapory powstał także Zalew Biesowicki.

Elektrownia w Biesowicach
Elektrownia w Biesowicach
Elektrownia w Biesowicach Elektrownia w Biesowicach Elektrownia w Biesowicach Elektrownia w Biesowicach Elektrownia w Biesowicach
Booking.com
Avatar użytkownika
polonus1 Krajtroter 2460 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138494 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pokoje u Witka

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020