Eksperymentarium w Chojnicach

Eksperymentarium w Chojnicach

(4.4 głosów: 9)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Eksperymentarium Chojnice - człowiek w naturze, czyli eksperyment z koegzystencji

Eksperymentarium w Chojnicach przenosi w świat dzikiej i ujarzmionej przyrody, sportów wodnych, historii i kultury Chojnic oraz regionu, poprzez wynalazki XIX i XX wieku po świat nowinek technologicznych przyjaznych środowisku.

Eksperymentarium w Chojnicach
Eksperymentarium w Chojnicach


W Eksperymentarium można zaprzyjaźnić się z drapieżną rosiczką, poznać śpiew ptaków oraz odgłosy zwierząt występujących w jednym z największych w Polsce rezerwatów biosfery, jakim jest Park Narodowy Bory Tucholskie. Przy kotle czarownic nie tylko poznasz magiczną moc ziół, ale też wyjątkowe historie czarownic z okolic. Jest też wyjątkowa okazja posiłować się z prehistorycznym turem.

W Eksperymentarium w Chojnicach poznasz obieg wody w przyrodzie i ułożysz starodawny akwedukt. W świecie wodnym weźmiesz udział w prawdziwym wyścigu bojerów, nadasz sygnał alfabetem Morse’a lub wywiesisz flagę międzynarodowego kodu sygnałowego. Przeniesiesz się w czasie za pomocą wehikułu czasu. Poznasz prawdziwych rzemieślników ze średniowiecznych chojnickich cechów. Tunelem czasu przejdziesz ku wiekowi pary i elektryczności, gdzie zmierzysz się z wiedzą wynalazców XIX i XX wieku. Na koniec wpompujesz nieco energii w Kulę Ziemską, działając razem z odnawialnymi źródłami energii.

Eksperymentarium w Chojnicach
Eksperymentarium w Chojnicach


Eksperymentarium
ul. Piłsudskiego 30 b, Chojnice
tel. 739-007-599
eksperymentarium@cewchojnice.eu
eksperymentariumchojnice.pl
Godziny otwarcia: pn-pt 8.00-16.00, sb po wcześniejszym umówieniu się, nd nieczynne
Bilety: normalny 8 zł, ulgowy 5 zł, bilet grupowy lub rodzinny 5 zł od osoby, przewodnik 15 zł

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 08:00–16:00
  • wtorek: 08:00–16:00
  • środa: 08:00–16:00
  • czwartek: 08:00–16:00
  • piątek: 08:00–16:00
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: Zamknięte

Chojnice noclegi

Chojnice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Eksperymentarium w Chojnicach, Eksperymentarium
Bory Tucholskie Chojnice
Normalna
centra nauki dla dzieci
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022