53°41'29" N, 17°34'5" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: 08:00–16:00
  • wtorek: 08:00–16:00
  • środa: 08:00–16:00
  • czwartek: 08:00–16:00
  • piątek: 08:00–16:00
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: Zamknięte

Eksperymentarium Chojnice - człowiek w naturze, czyli eksperyment z koegzystencjiEksperymentarium w Chojnicach przenosi w świat dzikiej i ujarzmionej przyrody, sportów wodnych, historii i kultury Chojnic oraz regionu, poprzez wynalazki XIX i XX wieku po świat nowinek technologicznych przyjaznych środowisku.

Eksperymentarium w Chojnicach
Eksperymentarium w Chojnicach

W Eksperymentarium można zaprzyjaźnić się z drapieżną rosiczką, poznać śpiew ptaków oraz odgłosy zwierząt występujących w jednym z największych w Polsce rezerwatów biosfery, jakim jest Park Narodowy Bory Tucholskie. Przy kotle czarownic nie tylko poznasz magiczną moc ziół, ale też wyjątkowe historie czarownic z okolic. Jest też wyjątkowa okazja posiłować się z prehistorycznym turem.

W Eksperymentarium w Chojnicach poznasz obieg wody w przyrodzie i ułożysz starodawny akwedukt. W świecie wodnym weźmiesz udział w prawdziwym wyścigu bojerów, nadasz sygnał alfabetem Morse’a lub wywiesisz flagę międzynarodowego kodu sygnałowego. Przeniesiesz się w czasie za pomocą wehikułu czasu. Poznasz prawdziwych rzemieślników ze średniowiecznych chojnickich cechów. Tunelem czasu przejdziesz ku wiekowi pary i elektryczności, gdzie zmierzysz się z wiedzą wynalazców XIX i XX wieku. Na koniec wpompujesz nieco energii w Kulę Ziemską, działając razem z odnawialnymi źródłami energii.

Eksperymentarium w Chojnicach
Eksperymentarium w Chojnicach


Eksperymentarium
ul. Piłsudskiego 30 b, Chojnice
tel. 739-007-599
eksperymentarium@cewchojnice.eu
eksperymentariumchojnice.pl
Godziny otwarcia: pn-pt 8.00-16.00, sb po wcześniejszym umówieniu się, nd nieczynne
Bilety: normalny 8 zł, ulgowy 5 zł, bilet grupowy lub rodzinny 5 zł od osoby, przewodnik 15 zł

Eksperymentarium w Chojnicach

Chojnice noclegi

Chojnice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Eksperymentarium Wędrowiec 200 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021