Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
Dzwonnica w Średniej Wsi, Danusia

Dzwonnica w Średniej Wsi

(4 głosów: 10)
Oceń i napisz opinię

W centrum Średniej Wsi znajduje się dzwonnica parawanowa z 1927 roku będąca pozostałością po dawnej murowanej cerkwi Zaśnięcia Matki Boskiej z 1906 roku.W 1954 roku cerkiew została rozebrana, a zachowane wyposażenie cerkwi przeniesiono do Zahoczewia oraz do drewnianego kościółka w Średniej Wsi.

We wsi, w miejscu dawnej cerkwi pozostały jedynie prowadzące do cerkwi schody, podmurówka i cerkiewna dwukondygnacyjna dzwonnica pozbawiona dzwonów. W latach 80-tych XX wieku miejsce po cerkwi wykorzystywano jako skład desek.Dzwonnica
Mała Pętla Bieszczadzka, Średnia Wieś

Booking.com
Kościoły i obiekty sakralne
Mniej istotna
dzwonnice
49°24'53N, 22°20'46E
24 wrzesień 2014
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację