Dzwonnica cerkiewna w Woli Sękowej

Dzwonnica cerkiewna w Woli Sękowej

Wola Sękowa to miejscowość znana już od XV wieku, leży ona w powiecie sanockim na Podkarpaciu. Znana jest obecnie z Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego. Niegdyś stała tu drewniana cerkiew pod wezwaniem Świętego Michała, po której niestety nie ma już śladu. Zniszczyli ją w 1944 roku zarówno Niemcy, jak i Sowieci, gdy przetaczał się tutaj front.Do dziś zachowała się tu jedynie dobudowana w XIX wieku przy cerkwi murowana dzwonnica. Znajduje się ona na niewielkim wzgórzu i wraz z pobliskim cmentarzem jest wpisana do rejestru zabytków.Dzwonnica
Wola Sękowa

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 220537 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020