Dzikowiec -dolna stacja, Krzysztof Dorota

Dzikowiec

(4.4 głosów: 16)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Dzikowiec Wielki (836 m n.p.m.) leży w województwie dolnośląskim, na południe od Wałbrzycha, w masywie Lesistej Wielkiej i Dzikowca, w północno zachodniej części Gór Kamiennych, w granicach Parku Krajobrazowego Sudetów Wałbrzyskich.

Dzikowiec porośnięty jest lasem, szczyt zbudowany jest z permskich skał magmowych - melafiru i porfiru o charakterystycznym czerwonym zabarwieniu.

Dzikowiec, Krzysztof Dorota
Dzikowiec, Krzysztof Dorota


Kolej linowa na Dzikowcu

Na Dzikowcu, na jego północnym stoku działa ośrodek sportowo-rekreacyjny Dzikowiec zajmujący się m.in. narciarstwem. Powstała tu nowoczesna kolej linowa - wyciąg krzesełkowy oraz orczyk dla narciarzy, a latem na górze dostępna jest platforma startowa dla paralotniarzy.

Wieża widokowa

Niedawno na Dzikowcu stanęła ładna drewniana wieża widokowa, wysoka na 20 m, skąd roztacza się wspaniały widok na Górę Chełmiec, Góry Wałbrzyskie, Ślężę, a nawet Śnieżkę. Wstęp na wieżę jest bezpłatny. Powstał tu również plac zabaw i restauracja.

, Krzysztof Dorota
, Krzysztof Dorota


Dzikowiec - Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny "Dzikowiec"
ul. Bema (Hala Ośrodka), Boguszów-Gorce
tel. 74/ 844-70-32
www.dzikowiec.info

Wałbrzych noclegi

Wałbrzych to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

, Krzysztof Dorota
, Krzysztof Dorota
wieża na Dzikowcu, Krzysztof Dorota
Dzikowiec, Krzysztof Dorota
Wałbrzych Dolny Śląsk
Normalna
ośrodki narciarskie narciarstwo
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022