Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Dzikowiec Wielki (836 m n.p.m.) leży w województwie dolnośląskim, na południe od Wałbrzycha, w masywie Lesistej Wielkiej i Dzikowca, w północno zachodniej części Gór Kamiennych, w granicach Parku Krajobrazowego Sudetów Wałbrzyskich.Dzikowiec porośnięty jest lasem, szczyt zbudowany jest z permskich skał magmowych - melafiru i porfiru o charakterystycznym czerwonym zabarwieniu.

Dzikowiec
Dzikowiec


Kolej linowa na Dzikowcu

Na Dzikowcu, na jego północnym stoku działa ośrodek sportowo-rekreacyjny Dzikowiec zajmujący się m.in. narciarstwem. Powstała tu nowoczesna kolej linowa - wyciąg krzesełkowy oraz orczyk dla narciarzy, a latem na górze dostępna jest platforma startowa dla paralotniarzy.

Wieża widokowa

Niedawno na Dzikowcu stanęła ładna drewniana wieża widokowa, wysoka na 20 m, skąd roztacza się wspaniały widok na Górę Chełmiec, Góry Wałbrzyskie, Ślężę, a nawet Śnieżkę. Wstęp na wieżę jest bezpłatny. Powstał tu również plac zabaw i restauracja.

Dzikowiec - Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny "Dzikowiec"
ul. Bema (Hala Ośrodka), Boguszów-Gorce
tel. 74/ 844-70-32
www.dzikowiec.infowieża na Dzikowcu Dzikowiec

Wałbrzych noclegi

Wałbrzych to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Krzysztof Dorota Krajtroter 23831 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125485 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Pakoszów
KOLONIA LEŚNA
Pałac Ławica
Pałac Kamieniec
Zobacz inne szczyty i punkty widokowe
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020