Dzikowiec -dolna stacja, Krzysztof Dorota

Dzikowiec

(4.4 głosów: 16)

Dzikowiec Wielki (836 m n.p.m.) leży w województwie dolnośląskim, na południe od Wałbrzycha, w masywie Lesistej Wielkiej i Dzikowca, w północno zachodniej części Gór Kamiennych, w granicach Parku Krajobrazowego Sudetów Wałbrzyskich.Dzikowiec porośnięty jest lasem, szczyt zbudowany jest z permskich skał magmowych - melafiru i porfiru o charakterystycznym czerwonym zabarwieniu.

, Krzysztof Dorota
, Krzysztof Dorota

Kolej linowa na Dzikowcu

Na Dzikowcu, na jego północnym stoku działa ośrodek sportowo-rekreacyjny Dzikowiec zajmujący się m.in. narciarstwem. Powstała tu nowoczesna kolej linowa - wyciąg krzesełkowy oraz orczyk dla narciarzy, a latem na górze dostępna jest platforma startowa dla paralotniarzy.Wieża widokowa

Niedawno na Dzikowcu stanęła ładna drewniana wieża widokowa, wysoka na 20 m, skąd roztacza się wspaniały widok na Górę Chełmiec, Góry Wałbrzyskie, Ślężę, a nawet Śnieżkę. Wstęp na wieżę jest bezpłatny. Powstał tu również plac zabaw i restauracja.

, Krzysztof Dorota
, Krzysztof Dorota
wieża na Dzikowcu, Krzysztof Dorota

Dzikowiec - Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny "Dzikowiec"
ul. Bema (Hala Ośrodka), Boguszów-Gorce
tel. 74/ 844-70-32
www.dzikowiec.infoDzikowiec, Krzysztof Dorota

Wałbrzych noclegi

Wałbrzych to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°43'22N, 16°12'54E
06 kwiecień 2017
02 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację