W rezerwacie Dziki Staw w świętokrzyskich Rytwianach, a dokładniej w maleńkiej miejscowości Grobla w gminie Rytwiany, z dala od ludzkich siedzib, jest pięknie, cicho i spokojnie. Cudne widoki, woda, zieleń, błękit nieba, a roślinność odbija się w wodzie. Bardzo malownicze i urokliwe miejsce.Rezerwat Dziki Staw to ostoja ptactwa i ryb. Zewsząd dobiega różna tonacja ptasich głosów, tu przyroda i „matka natura" ma głos. W rezerwacie rosną też bardzo rzadkie gatunki roślin wodnych, m.in. paproć salwinia pływająca i zachodniokarpacki chaber ostrołuskowy.  Wokół stawu rośnie las łęgowy. Dobrze, że takie miejsca istnieją i są objęte ochroną!

Rezerwat Dziki Staw
ul. Łąkowa, ul. Radziwiłła, Rytwiany

Rytwiany noclegi

Rytwiany to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218037 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1146590 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021