Zobacz nasz projekt Industrialne Dziedzictwo Śląska

Dziewicza Góra

Dziewicza Góra jest najwyższym wzniesieniem Puszczy Zielonka i drugim co do wielkości wzniesieniem (po Górze Moraskiej) w pasie moreny czołowej na północ od Poznania. Wysokość wzniesienia to 144,9 m n.p.m.W 2005 roku na szczycie Dziewiczej Góry wybudowno wieżę przeciwpożarową o wysokości 40 m. Oprócz stanowiska dla leśników na szczycie wieży znajduje się taras widokowy dla turystów, z którego roztacza się piękny widok na Puszczę Zielonkę i Poznań. Na szczyt prowadzą 172 schody.

Wieża na Dziewiczej Górze
ul. Dziewicza Góra, Czerwonak
Bilety: normalny 5 zł, ulgowy  3 zł
http://dziewiczabaza.pl/wieza-widokowa/Pierwotny autor treści: Barbara Michalewska

Poznań noclegi

Poznań to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację