Dworek w Tylicach, Marcin_Henioo

Dworek w Tylicach

(4 głosów: 3)

Tylice to wieś rolnicza leżąca niedaleko Łysomic, na północ od Torunia. Nie wdając się w szczegóły, majątek w Tylicach na przestrzeni wieków przechodził z rąk do rąk. Dwór w Tylicach został wzniesiony w latach 80-tych XIX wieku.W czasie okupacji hitlerowskiej właściciel Tylic, niejaki Zdzisław Buczkowski, zginął w Oświęcimiu. Po II wojnie światowej majątek przeszedł na własność Skarbu Państwa.

W latach 80-tych XX wieku dwór w Tylicach pełnił funkcje mieszkalne. W wyniku przeprowadzonych w tamtych latach prac przystosowawczych rozebrano piękne piece kaflowe, podzielono przedsionek ścianką działową, zamalowano malowidła herbowe zdobiące sufit reprezentacyjnego holu, wymieniono pokrycie dachu na eternit falisty, przebudowano północne schody ogrodowe, zniszczone zostały detale architektoniczne. Barbarzyństwo.Obecnie dwór, zabudowania folwarczne oraz okoliczna ziemia należą do prywatnego właściciela, który, należy mieć nadzieję, doprowadzi ten piękny budynek do porządku.

Dworek
Tylice 14, TyliceBooking.com
Pałace i dworki
Normalna
dworki
53°6'39N, 18°39'41E
29 wrzesień 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację