Dworek w Sławkowie, Marcin_Henioo

Dworek w Sławkowie

(3.8 głosów: 5)

Od końca XVII wieku majątek w Sławkowie koło Chełmży przechodził z rąk do rąk, po czym w latach 1838-45 należał do niemieckich rodzin von Windisch i von Kries. To ci ostatni wznieśli piękny dworek w początku XX wieku, dla Baschy von Kries. Na szczycie ponad wejściem znajduje się herb rodowy von Kries.Wokół dworu w Sławkowie znajduje się zabytkowy park krajobrazowy z I połowy XIX wieku, w którym znajduje się kilkanaście gatunków drzew.

W latach 1945-89 dworek jako własność PGR ulegał powolnemu niszczeniu, zaś w budynku pałacu mieściły się: biura, przedszkole, zakładowa stołówka i mieszkania. Dopiero w 2004 roku rozpoczęto remont, który trwał kilka lat.Obecnie jest to własność prywatna po kapitalnym remoncie, która prezentuje się pięknie i okazale, niestety nie ma możliwości jego zwiedzania.

Dworek
Niebieski szlak rowerowy Toruń-Grudziądz, SławkowoBooking.com
Pałace i dworki
Normalna
dwory
53°8'0N, 18°40'21E
29 wrzesień 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację