Dworek w Kurowie, Joanna

Dworek w Kurowie

(5 głosów: 1)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Początki Kurowa na Podlasiu sięgają XV wieku. Wiadomo, że w XVI wieku wchodziło ono w skład dóbr waniewskich. Na przestrzeni lat majątek w Kurowie często przechodził z rąk do rąk. Obecny dwór został zbudowany pod koniec XIX wieku, a rozbudowany w 1920 roku.

Z racji swojego położenia z dala od zabudowań, budynek dworu przetrwał II wojnę światową. Po wojnie majątek upaństwowiono i utworzono w nim PGR. W 1988 roku w Kurowie zlokalizowano siedzibę Narwiańskiego Parku Krajobrazowego. W 1996 park krajobrazowy przekształcono w park narodowy. Odtąd w odrestaurowanym zabytkowym dworku mieści się dyrekcja Narwiańskiego Parku Narodowego i muzeum przyrodnicze.Dwór posiada wieżyczkę, na którą można wejść, aby podziwiać panoramę okolicy. Otoczony jest dziewiętnastowiecznym parkiem. W pobliżu znajduje się drewniana wieża widokowa i pole biwakowe. Przy dworku w Kurowie wytyczono dwie ścieżki przyrodnicze: „Park podworski” i „Kładka wśród bagien”. W sierpniu w parku odbywa się Biesiada Miodowa.

Adres

Dworek - siedziba Narwiańskiego PN
Kurowo 10, Kobylin Borzymy
tel. 85/ 718-14-17
https://www.npn.pl

GPS: 53°6'17N, 22°47'46E

Podlasie noclegi

Podlasie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Podlasie
Normalna
dworki muzea przyrodnicze
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022