Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Dworek - siedziba Narwiańskiego PN
Kurowo 10, Kobylin Borzymy
tel. 85/ 718-14-17
https://www.npn.pl

53°6'17" N, 22°47'46" E

Początki Kurowa na Podlasiu sięgają XV wieku. Wiadomo, że w XVI wieku wchodziło ono w skład dóbr waniewskich. Na przestrzeni lat majątek w Kurowie często przechodził z rąk do rąk. Obecny dwór został zbudowany pod koniec XIX wieku, a rozbudowany w 1920 roku.Z racji swojego położenia z dala od zabudowań, budynek dworu przetrwał II wojnę światową. Po wojnie majątek upaństwowiono i utworzono w nim PGR. W 1988 roku w Kurowie zlokalizowano siedzibę Narwiańskiego Parku Krajobrazowego. W 1996 park krajobrazowy przekształcono w park narodowy. Odtąd w odrestaurowanym zabytkowym dworku mieści się dyrekcja Narwiańskiego Parku Narodowego i muzeum przyrodnicze.Dwór posiada wieżyczkę, na którą można wejść, aby podziwiać panoramę okolicy. Otoczony jest dziewiętnastowiecznym parkiem. W pobliżu znajduje się drewniana wieża widokowa i pole biwakowe. Przy dworku w Kurowie wytyczono dwie ścieżki przyrodnicze: „Park podworski” i „Kładka wśród bagien”. W sierpniu w parku odbywa się Biesiada Miodowa.

Podlasie noclegi

Podlasie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 70829 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1126700 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020