Dworek w Kurowie, Joanna

Dworek w Kurowie

(5 głosów: 1)

Początki Kurowa na Podlasiu sięgają XV wieku. Wiadomo, że w XVI wieku wchodziło ono w skład dóbr waniewskich. Na przestrzeni lat majątek w Kurowie często przechodził z rąk do rąk. Obecny dwór został zbudowany pod koniec XIX wieku, a rozbudowany w 1920 roku.Z racji swojego położenia z dala od zabudowań, budynek dworu przetrwał II wojnę światową. Po wojnie majątek upaństwowiono i utworzono w nim PGR. W 1988 roku w Kurowie zlokalizowano siedzibę Narwiańskiego Parku Krajobrazowego. W 1996 park krajobrazowy przekształcono w park narodowy. Odtąd w odrestaurowanym zabytkowym dworku mieści się dyrekcja Narwiańskiego Parku Narodowego i muzeum przyrodnicze.

Dwór posiada wieżyczkę, na którą można wejść, aby podziwiać panoramę okolicy. Otoczony jest dziewiętnastowiecznym parkiem. W pobliżu znajduje się drewniana wieża widokowa i pole biwakowe. Przy dworku w Kurowie wytyczono dwie ścieżki przyrodnicze: „Park podworski” i „Kładka wśród bagien”. W sierpniu w parku odbywa się Biesiada Miodowa.Adres

Dworek - siedziba Narwiańskiego PN
Kurowo 10, Kobylin Borzymy
tel. 85/ 718-14-17
https://www.npn.pl

GPS: 53°6'17N, 22°47'46E

Podlasie noclegi

Podlasie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Podlasie
Pałace i dworki
Normalna
dworki muzea przyrodnicze
53°6'17N, 22°47'46E
26 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację