Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
Dworek w Kościelcu, Magdalena

Dworek w Kościelcu

(4.7 głosów: 3)
Oceń i napisz opinię

Ziemiański dworek mieszczący się przy ulicy Wolności w Kościelcu, na północ od Częstochowy, pochodzi z XIX wieku. Po wielu przebudowach zyskał on formę klasycystyczną. Niegdyś budowla otoczona była parkiem.To w tym dworku w Kościelcu przyszła na świat znana artystka - Wanda Wereszczyńska. Po roku 1939 majątek ten został odebrany rodzinie przez III Rzeszę, po czym rodzina przeniosła się do Częstochowy.

Po wojnie dworek został upaństwowiony przez władzę ludową. Najpierw stanowił on siedzibę dla gromadzkiej rady narodowej, później utworzono w nim przedszkole. W okolicy można dostrzec pozostałości parku dworskiego.Dworek Wereszczyńskich
ul. Wolności, Kościelec

Booking.com
Pałace i dworki
Normalna
dworki
50°53'45N, 19°13'4E
08 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację