, Monika Dwa Brzegi

Dworek w Korzeniowie

(4.1 głosów: 12)

Dwór w Korzeniowie pochodzi z końca XVII wieku, a przebudowano go na początku XIX wieku w stylu klasycystycznym. Jest to budowla murowana, parterowa, z czterokolumnowym portykiem od frontu, sięgającym po gzyms, dach czterospadowy, łamany. Dwór otacza park.Z zabytkowych elementów architektonicznych w parku znajduje się figura Matki Bożej we wschodniej części w pobliżu stawu oraz zabytkowa kapliczka kryta gontem, znajdująca się na niewielkim wzniesieniu w północno- zachodniej części parku.

Park w Korzeniowie został założony pod koniec XVIII wieku, jest tu aż pięć stawów połączonych ze sobą siecią kanałów, mających połączenie z przepływającym w pobliżu potokiem Pastyrniak. Park porasta drzewostan różnogatunkowy z dużą liczbą starych drzew.Ścieżka dydaktyczna

Ścieżka ma 5 km długości i 4 przystanki:
- zabytkowy park z dworkiem z XVIII wieku
- Babi Mur - głaz narzutowy z betonowym krzyżem i tablicą
- Śródleśny staw
- Grób Dragona - wg legendy miejsce, gdzie w XVI wieku został pochowany obrońca Korzeniowa w czasie potopu szwedzkiego

Booking.com
Pałace i dworki
Ważna
pałace dwory
50°9'4N, 21°27'17E
22 październik 2014
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Kinga Gmyr
28 maj 2016 16:32

Dworek zaniedbany, park zarosniety. Stawu nie ma. Ogolnie zaniedbana ruina

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację