, Monika Dwa Brzegi

Dworek w Korzeniowie

(4.1 głosów: 12)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf

Dwór w Korzeniowie pochodzi z końca XVII wieku, a przebudowano go na początku XIX wieku w stylu klasycystycznym. Jest to budowla murowana, parterowa, z czterokolumnowym portykiem od frontu, sięgającym po gzyms, dach czterospadowy, łamany. Dwór otacza park.Z zabytkowych elementów architektonicznych w parku znajduje się figura Matki Bożej we wschodniej części w pobliżu stawu oraz zabytkowa kapliczka kryta gontem, znajdująca się na niewielkim wzniesieniu w północno- zachodniej części parku.

Park w Korzeniowie został założony pod koniec XVIII wieku, jest tu aż pięć stawów połączonych ze sobą siecią kanałów, mających połączenie z przepływającym w pobliżu potokiem Pastyrniak. Park porasta drzewostan różnogatunkowy z dużą liczbą starych drzew.Ścieżka dydaktyczna

Ścieżka ma 5 km długości i 4 przystanki:
- zabytkowy park z dworkiem z XVIII wieku
- Babi Mur - głaz narzutowy z betonowym krzyżem i tablicą
- Śródleśny staw
- Grób Dragona - wg legendy miejsce, gdzie w XVI wieku został pochowany obrońca Korzeniowa w czasie potopu szwedzkiego

Dworek w Korzeniowie na mapie

Poniżej znajdziesz mapę wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Booking.com
Pałace i dworki
Ważna
pałace dwory
50°9'4N, 21°27'17E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Kinga Gmyr

Dworek zaniedbany, park zarosniety. Stawu nie ma. Ogolnie zaniedbana ruina

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021