Dwór w Korzeniowie pochodzi z końca XVII wieku, a przebudowano go na początku XIX wieku w stylu klasycystycznym. Jest to budowla murowana, parterowa, z czterokolumnowym portykiem od frontu, sięgającym po gzyms, dach czterospadowy, łamany. Dwór otacza park.Z zabytkowych elementów architektonicznych w parku znajduje się figura Matki Bożej we wschodniej części w pobliżu stawu oraz zabytkowa kapliczka kryta gontem, znajdująca się na niewielkim wzniesieniu w północno- zachodniej części parku.

Park w Korzeniowie został założony pod koniec XVIII wieku, jest tu aż pięć stawów połączonych ze sobą siecią kanałów, mających połączenie z przepływającym w pobliżu potokiem Pastyrniak. Park porasta drzewostan różnogatunkowy z dużą liczbą starych drzew.

Ścieżka dydaktyczna

Ścieżka ma 5 km długości i 4 przystanki:
- zabytkowy park z dworkiem z XVIII wieku
- Babi Mur - głaz narzutowy z betonowym krzyżem i tablicą
- Śródleśny staw
- Grób Dragona - wg legendy miejsce, gdzie w XVI wieku został pochowany obrońca Korzeniowa w czasie potopu szwedzkiegoBooking.com
Avatar użytkownika
Monika Dwa Brzegi Krajtroter 2405 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145587 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Kinga Gmyr Domator 8 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-05-28 na

Dworek zaniedbany, park zarosniety. Stawu nie ma. Ogolnie zaniedbana ruina

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021