Dworek profesora Wrzoska w Dębkach, Danusia

Dworek profesora Wrzoska w Dębkach

(3.8 głosów: 10)

Dworek profesora Wrzoska w Dębkach koło Karwii i Krokowej jest jednym z najbardziej znanych budynków w tej spokojnej wsi letniskowej.Prof. Adam Wrzosek, znany patomorfolog, antropolog i lekarz medycyny z Poznania, w 1923 roku zakupił dawny dom kaszubski Jana Groena. Od lat 20-tych XX wieku do II wojny światowej funkcjonowało w dworku założone przez Wrzosków kaszubskie Muzeum Etnograficzne, jednak po wojnie większość eksponatów zaginęła.

Od 2001 roku budynek należy do Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Mieści się w nim Ośrodek Charytatywno-Wypoczynkowy "Gwiazda Morza", a przy nim funkcjonuje ładny drewniany kościół MB Częstochowskiej.Dworek prof. Wrzoska - Ośrodek Charytatywno-Wypoczynkowy
ul. Zakonna 10, Dębki
www.debki-alleluja.pl

Dębki noclegi

Dębki to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Dębki
Pałace i dworki
Normalna
dworki
54°49'50N, 18°4'9E
16 grudzień 2014
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Siegfried
07 lipiec 2020 04:26
Zabytkowy dworek dworek został bezpowrotnie zniszczony podczas remontu w 2001. Uroczy stary budynek, malowniczo położony przy drodzę nad Piaśnicę, przypomina teraz budę z restauracją na stacji benzynowej.
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację