Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Dworek profesora Wrzoska w Dębkach

Dworek profesora Wrzoska w Dębkach

Dworek profesora Wrzoska w Dębkach koło Karwii i Krokowej jest jednym z najbardziej znanych budynków w tej spokojnej wsi letniskowej.Prof. Adam Wrzosek, znany patomorfolog, antropolog i lekarz medycyny z Poznania, w 1923 roku zakupił dawny dom kaszubski Jana Groena. Od lat 20-tych XX wieku do II wojny światowej funkcjonowało w dworku założone przez Wrzosków kaszubskie Muzeum Etnograficzne, jednak po wojnie większość eksponatów zaginęła.Od 2001 roku budynek należy do Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Mieści się w nim Ośrodek Charytatywno-Wypoczynkowy "Gwiazda Morza", a przy nim funkcjonuje ładny drewniany kościół MB Częstochowskiej.

Dworek prof. Wrzoska - Ośrodek Charytatywno-Wypoczynkowy
ul. Zakonna 10, Dębki
www.debki-alleluja.pl

Dębki noclegi

Dębki to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1126300 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Siegfried Nowicjusz 2 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-07-07 na
Zabytkowy dworek dworek został bezpowrotnie zniszczony podczas remontu w 2001. Uroczy stary budynek, malowniczo położony przy drodzę nad Piaśnicę, przypomina teraz budę z restauracją na stacji benzynowej.
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020