Dworek profesora Wrzoska w Dębkach, Danusia

Dworek profesora Wrzoska w Dębkach

(3.8 głosów: 10)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Dworek profesora Wrzoska w Dębkach koło Karwii i Krokowej jest jednym z najbardziej znanych budynków w tej spokojnej wsi letniskowej.

Prof. Adam Wrzosek, znany patomorfolog, antropolog i lekarz medycyny z Poznania, w 1923 roku zakupił dawny dom kaszubski Jana Groena. Od lat 20-tych XX wieku do II wojny światowej funkcjonowało w dworku założone przez Wrzosków kaszubskie Muzeum Etnograficzne, jednak po wojnie większość eksponatów zaginęła.


Rodzinka tworząca PolskieSzlaki.pl
Hej! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Vlogerów!
Wspieraj nas lajkując, komentując i udostępniając materiały na naszym i Instagramie
Pięknie dziękujemy!

Od 2001 roku budynek należy do Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Mieści się w nim Ośrodek Charytatywno-Wypoczynkowy "Gwiazda Morza", a przy nim funkcjonuje ładny drewniany kościół MB Częstochowskiej.

Dworek prof. Wrzoska - Ośrodek Charytatywno-Wypoczynkowy
ul. Zakonna 10, Dębki
www.debki-alleluja.pl

Dębki noclegi

Dębki to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Siegfried
Zabytkowy dworek dworek został bezpowrotnie zniszczony podczas remontu w 2001. Uroczy stary budynek, malowniczo położony przy drodzę nad Piaśnicę, przypomina teraz budę z restauracją na stacji benzynowej.
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2022