Dworek Laszczyków w Kielcach, 4elza

Dworek Laszczyków w Kielcach

(4 głosów: 5)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Dworek Laszczyków w Kielcach znajduje się przy ulicy Jana Pawła II, na terenie Muzeum Wsi Kieleckiej, za drewnianym ogrodzeniem. Należy on do najcenniejszych zabytków Kielc, nie tylko z uwagi na ponad dwusetletnią historię, ale przede wszystkim dlatego, że jest ostatnim drewnianym obiektem tego typu w mieście.Pałac zbudowany został z drewna modrzewiowego na kamienno-ceglanej podmurówce przez Jakuba Jaworskiego - ostatniego starostę biskupiego. Po powstaniu styczniowym właścicielką posesji stała się Justyna z Karpińskich Lewandowska, zaś po niej leśnik Kazimierz i jego żona Julia Laszczykowie, którzy wraz z dziewięciorgiem dzieci przyjechali na te ziemie z kresów.

Co dziwne, aż do roku 1976 pałac nie został przejęty przez władze prl-u, za to później mieściła się w nim siedziba ZOZ-u. W 1988 roku pałac został przekazany na cele administracyjne i wystawiennicze.Dwór Laszczyków
ul. Jana Pawła II 6, Kielce

Dworek Laszczyków w Kielcach na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Kielc wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Kielce noclegi

Kielce to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Kielce
Pałace i dworki
Normalna
dworki dwory
50°52'4N, 20°37'44E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021