Dworek Laszczyków w Kielcach, 4elza

Dworek Laszczyków w Kielcach

(4 głosów: 4)

Dworek Laszczyków w Kielcach znajduje się przy ulicy Jana Pawła II, na terenie Muzeum Wsi Kieleckiej, za drewnianym ogrodzeniem. Należy on do najcenniejszych zabytków Kielc, nie tylko z uwagi na ponad dwusetletnią historię, ale przede wszystkim dlatego, że jest ostatnim drewnianym obiektem tego typu w mieście.Pałac zbudowany został z drewna modrzewiowego na kamienno-ceglanej podmurówce przez Jakuba Jaworskiego - ostatniego starostę biskupiego. Po powstaniu styczniowym właścicielką posesji stała się Justyna z Karpińskich Lewandowska, zaś po niej leśnik Kazimierz i jego żona Julia Laszczykowie, którzy wraz z dziewięciorgiem dzieci przyjechali na te ziemie z kresów.

Co dziwne, aż do roku 1976 pałac nie został przejęty przez władze prl-u, za to później mieściła się w nim siedziba ZOZ-u. W 1988 roku pałac został przekazany na cele administracyjne i wystawiennicze.Dwór Laszczyków
ul. Jana Pawła II 6, Kielce

Kielce noclegi

Kielce to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Kielce
Pałace i dworki
Normalna
dworki dwory
50°52'4N, 20°37'44E
06 listopad 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację