Dwór Zieleniewskich w Trzebini to piękny obiekt noszący cechy staropolskiego dworu. Obecny dwór pochodzi z XVIII wieku, lecz powstał na fundamentach obiektu z XIV wieku. Zieleniewscy, którzy zachowali się w nazwie obiektu, to ostatni właściciele dworu, którzy nabyli go w 1920 w bardzo złym stanie i przeprowadzili tutaj kapitalny remont.Pałac w Trzebini jest piętrową budowlą klasycystyczną, z charakterystycznym gankiem z czterema kolumnami, pokryty jest łamanym polskim dachem. Dzisiaj siedzibę ma tu Trzebnickie Centrum Kultury, są pokoje gościnne i restauracja z kawiarnią.

Dwór Zieleniewskich
ul. J. Piłsudskiego 47a, Trzebinia
tel. 32/ 612-25-87
dwor@dwor.trzebinia.pl
http://www.dwor.trzebinia.pl
www.visit.powiat-chrzanowski.pl

Trzebinia noclegi

Trzebinia to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145587 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021