Dwór w Łodygowicach, Roman Świątkowski

Dwór w Łodygowicach

(5 głosów: 3)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Dworek w Łodygowicach koło Żywca to murowany, zabytkowy dwór, nazywany również zamkiem w Łodygowicach. Wybudował go kasztelan krakowski - Jerzy Zborowski w XVII wieku. Prace nad powstaniem dworku rozpoczęły się w 1629 roku. Imponujący, piętrowy budynek dworku położony jest na terenie parku wchodzącego w skład Zespołu Zamkowo-Parkowego w Łodygowicach, nad rzeką Żylicą.

Na początku swego istnienia był to dwór obronny, otoczony wałem obronnym, bastionami i fosą. Należał do fortyfikacji trudno dostępnych. Z czasem, po kilku przebudowach, stracił miano dworu obronnego, ale zyskał charakter pałacowy, noszący nazwę Pałac Klobusów od nazwiska ostatniego własciciela. Do dziś można natknąć się w przyległym parku na ślady dawnych fortyfikacji. Niedaleko można zobaczyć też ładny drewniany kościółek w Łodygowicach.


Rodzinka tworząca PolskieSzlaki.pl
Hej! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Vlogerów!
Wspieraj nas lajkując, komentując i udostępniając materiały na naszym i Instagramie
Pięknie dziękujemy!

Dwór - Pałac Klobusów
ul. Królowej Jadwigi, Łodygowice

Żywiec noclegi

Żywiec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2022