Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Dworek w Łodygowicach koło Żywca to murowany, zabytkowy dwór, nazywany również zamkiem w Łodygowicach. Wybudował go kasztelan krakowski - Jerzy Zborowski w XVII wieku. Prace nad powstaniem dworku rozpoczęły się w 1629 roku. Imponujący, piętrowy budynek dworku położony jest na terenie parku wchodzącego w skład Zespołu Zamkowo-Parkowego w Łodygowicach, nad rzeką Żylicą.Na początku swego istnienia był to dwór obronny, otoczony wałem obronnym, bastionami i fosą. Należał do fortyfikacji trudno dostępnych. Z czasem, po kilku przebudowach, stracił miano dworu obronnego, ale zyskał charakter pałacowy, noszący nazwę Pałac Klobusów od nazwiska ostatniego własciciela. Do dziś można natknąć się w przyległym parku na ślady dawnych fortyfikacji. Niedaleko można zobaczyć też ładny drewniany kościółek w Łodygowicach.Dwór - Pałac Klobusów
ul. Królowej Jadwigi, Łodygowice

Żywiec noclegi

Żywiec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70713 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125486 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020