Dwór w Łodygowicach, Roman Świątkowski

Dwór w Łodygowicach

(5 głosów: 3)

Dworek w Łodygowicach koło Żywca to murowany, zabytkowy dwór, nazywany również zamkiem w Łodygowicach. Wybudował go kasztelan krakowski - Jerzy Zborowski w XVII wieku. Prace nad powstaniem dworku rozpoczęły się w 1629 roku. Imponujący, piętrowy budynek dworku położony jest na terenie parku wchodzącego w skład Zespołu Zamkowo-Parkowego w Łodygowicach, nad rzeką Żylicą.Na początku swego istnienia był to dwór obronny, otoczony wałem obronnym, bastionami i fosą. Należał do fortyfikacji trudno dostępnych. Z czasem, po kilku przebudowach, stracił miano dworu obronnego, ale zyskał charakter pałacowy, noszący nazwę Pałac Klobusów od nazwiska ostatniego własciciela. Do dziś można natknąć się w przyległym parku na ślady dawnych fortyfikacji. Niedaleko można zobaczyć też ładny drewniany kościółek w Łodygowicach.

Dwór - Pałac Klobusów
ul. Królowej Jadwigi, ŁodygowiceŻywiec noclegi

Żywiec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Żywiec
Pałace i dworki
Normalna
dwory
49°43'18N, 19°8'59E
28 październik 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację