Dwór w Kąśnej, mokunka

Dwór Paderewskiego w Kąśnej

(4.2 głosów: 9)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Jadąc z Podkarpacia na Kraków, warto w okolicy Ciężkowic odbić w prawo do niewielkiej wioski Kąśna, gdzie wita turystów ogromny zielony teren, a w samym jego środku piękny i zadbany Dworek Paderewskiego zbudowany w stylu secesyjnym.

Dojazd odbywa się drogą o nierównej nawierzchni, ale sam teren zielony jest dobrze utrzymany. Dworek nie jest tu odpowiednią nazwą, gdyż jest to zespół składający się z kilku budynków, budyneczków oraz ogromnego parku. Są tu stawy, kwiaty, ławeczki i elementy drewnianej zabudowy, po których pną się róże.

Dwór Paderewskiego, mokunka
Dwór Paderewskiego, mokunka


Zwiedzanie dworku w Kąśnej

W samym dworku natomiast zobaczyć można pamiątki i dokumenty związane z Ignacym Janem Paderewskim, człowiekiem, który odegrał sporą rolę w Polsce okresu międzywojennego. Część dworku pełni obecnie funkcję pensjonatu. To ciekawe miejsce godne odwiedzenia. Wstęp i parking gratis! W pobliżu koniecznie odwiedź też Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach.

Dwór Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Kąśna Dolna 17, Ciężkowice
tel. 14/ 651-02-08
dworek_paderewskiego@o2.pl
www.paderewski.tarnow.pl

, mokunka
, mokunka


Dwór Paderewskiego w Kąśnej na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Małopolski wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Małopolska noclegi

Małopolska to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Kąśna, mokunka
, mokunka
Dwór Paderewskiego w Kąśnej, mokunka
Małopolska
Pałace i dworki
Normalna
dwory
49°46'47N, 20°57'3E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021