Jadąc z Podkarpacia na Kraków, warto w okolicy Ciężkowic odbić w prawo do niewielkiej wioski Kąśna, gdzie wita turystów ogromny zielony teren, a w samym jego środku piękny i zadbany Dworek Paderewskiego zbudowany w stylu secesyjnym.Dojazd odbywa się drogą o nierównej nawierzchni, ale sam teren zielony jest dobrze utrzymany. Dworek nie jest tu odpowiednią nazwą, gdyż jest to zespół składający się z kilku budynków, budyneczków oraz ogromnego parku. Są tu stawy, kwiaty, ławeczki i elementy drewnianej zabudowy, po których pną się róże.

Dwór Paderewskiego
Dwór Paderewskiego

Zwiedzanie dworku w Kąśnej

W samym dworku natomiast zobaczyć można pamiątki i dokumenty związane z Ignacym Janem Paderewskim, człowiekiem, który odegrał sporą rolę w Polsce okresu międzywojennego. Część dworku pełni obecnie funkcję pensjonatu. To ciekawe miejsce godne odwiedzenia. Wstęp i parking gratis! W pobliżu koniecznie odwiedź też Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach.

Dwór Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Kąśna Dolna 17, Ciężkowice
tel. 14/ 651-02-08
dworek_paderewskiego@o2.pl
www.paderewski.tarnow.pl

Kąśna


Dwór Paderewskiego w Kąśnej

Małopolska noclegi

Małopolska to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 217837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149020 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021