Gorlice, mokunka

Dwór Karwacjanów w Gorlicach

(4.7 głosów: 7)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Dwór Karwacjanów w Gorlicach to oryginalny, bardzo ciekawy zabytkowy dom z XV wieku - dawna siedziba założycieli i pierwszych właścicieli Gorlic. Stoi niedaleko Rynku i Ratusza.Dwór początkowo miał charakter militarny, wskazuje na to usytuowanie na skarpie oraz różne elementy m.in. tajne wyjście, więzienie, zagadkowa baszta z dostępem do schodów i wyjściem na dach.

Ciekawostką jest, iż w okresie reformacji dom karwacanów służył innowiercom, modlono się w nim. Od połowy XIX wieku spełniał rolę zbrojowni oraz składu starych powozów i mebli. Zniszczono go w 1915 roku w czasie I wojny światowej.Galeria Sztuki

Dziś dawny dwór w Gorlicach jest odrestaurowany, a właściwie odbudowany i stał się siedzibą Galerii Sztuki "Dwór Karwacjanów"- oddział Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach. Warto odwiedzić to miejsce, już sam budynek jest piękny architektonicznie i wspaniale zgrany z otoczeniem. 

Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów
ul. Wróblewskiego 10A, Gorlice
www.muzeum.gorlice.pl
tel. 18/ 353-56-18
www.gorlice.art.pl

 Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 08:00–17:00
  • wtorek: 08:00–17:00
  • środa: 08:00–17:00
  • czwartek: 08:00–17:00
  • piątek: 08:00–17:00
  • sobota: 11:00–17:00
  • niedziela: 11:00–15:00

Gorlice noclegi

Gorlice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Gorlice
Muzea i skanseny
Normalna
muzea zabytki dwory galerie
49°39'31N, 21°9'33E
15 styczeń 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację