Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Dwór Hallerów w Jurczycach, Lucy i Tom

Dwór Hallerów w Jurczycach

(4.5 głosów: 4)

Dwór w Jurczycach koło Skawiny pochodzi z XVII wieku. W 1867 roku został wykupiony przez rodzinę Hallerów. To własnie w tym dworku, 13 sierpnia 1873 roku urodził się generał Józef Haller - generał broni Wojska Polskiego, legionista, Komendant Polowych Drużyn Sokolich, działacz polityczny i społeczny, kawaler Orderów Orła Białego i Virtuti Militari.Po II wojnie światowej dworkiem Hallerów zajął się Uniwersytet Jagielloński. W 1997 roku dworek został wykupiony przez prywatnego właściciela - Mariana Krawczyka, który to odnowił go oraz udostępnił zwiedzającym.

Izba Pamięci Hallerów

Niedaleko dworku znajduje się Izba Pamięci Rodu Hallerów, która rozpoczęła swoją działalność w 2000 roku. W Izbie możemy zobaczyć portrety Józefa Hallera, pamiątki związane z jego życiem i działalnością, są też dokumenty, fotografie i mundury Żołnierzy Błękitnej Armii.Dwór Hallerów
Jurczyce
tel. 12/ 275-10-45

Booking.com
Pałace i dworki
Normalna
dwory
49°56'19N, 19°46'46E
07 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację