Dwór Hallerów w Jurczycach, Lucy i Tom

Dwór Hallerów w Jurczycach

(4.5 głosów: 4)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Dwór w Jurczycach koło Skawiny pochodzi z XVII wieku. W 1867 roku został wykupiony przez rodzinę Hallerów. To własnie w tym dworku, 13 sierpnia 1873 roku urodził się generał Józef Haller - generał broni Wojska Polskiego, legionista, Komendant Polowych Drużyn Sokolich, działacz polityczny i społeczny, kawaler Orderów Orła Białego i Virtuti Militari.

Po II wojnie światowej dworkiem Hallerów zajął się Uniwersytet Jagielloński. W 1997 roku dworek został wykupiony przez prywatnego właściciela - Mariana Krawczyka, który to odnowił go oraz udostępnił zwiedzającym.Izba Pamięci Hallerów

Niedaleko dworku znajduje się Izba Pamięci Rodu Hallerów, która rozpoczęła swoją działalność w 2000 roku. W Izbie możemy zobaczyć portrety Józefa Hallera, pamiątki związane z jego życiem i działalnością, są też dokumenty, fotografie i mundury Żołnierzy Błękitnej Armii.

Dwór Hallerów
Jurczyce
tel. 12/ 275-10-45

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022