Dwór Artusa w Toruniu, Marcin_Henioo

Dwór Artusa w Toruniu

(4.7 głosów: 44)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Okazały, piękny budynek toruńskiego Dworu Artusa wzniesiono w końcu XIX wieku, w miejscu, w którym do początków XIX stulecia znajdował się budynek noszący tę samą nazwę. Stoi on w zachodniej części Rynku Staromiejskiego, naprzeciw Ratusza.

Pierwszy Dwór Artusa wybudowany w stylu gotyckim w końcu XIV wieku, był siedzibą kupieckich bractw zrzeszających najbogatszych toruńskich mieszczan. To w tym gmachu w 1466 roku podpisano drugi pokój toruński, który zatwierdził przyłączenie Torunia do Polski. Tu również zbierały się ogólnopolskie i prowincjonalne sejmy.Dwór Artusa w Toruniu na co dzień pełnił funkcję gospody, która była chętnie odwiedzana przez bogatych kupców czy też przebywających w mieście królów. W XVIII wieku była tu ewangelicka świątynia, a potem nawet cerkiew prawosławna. Po zburzeniu budynku, w mniej okazałym domu, który następnie wzniesiono, działał teatr miejski.

Dopiero po jego wyburzeniu wzniesiono w tym samym miejscu obecnie istniejący Dwór Artusa, który otwarto w 1891 roku. Bogato dekorowane wnętrza są aktualnie miejscem organizowania najważniejszych uroczystości w życiu miasta, imprez kulturalnych, wystaw i koncertów Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej.

Dwór Artusa
Rynek, Toruń
 

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 08:00–22:00
  • wtorek: 08:00–22:00
  • środa: 08:00–22:00
  • czwartek: 08:00–22:00
  • piątek: 08:00–22:00
  • sobota: 08:00–22:00
  • niedziela: 08:00–22:00

Toruń noclegi

Toruń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022