Dwór Artusa w Toruniu, Marcin_Henioo

Dwór Artusa w Toruniu

(4.6 głosów: 42)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Okazały, piękny budynek toruńskiego Dworu Artusa wzniesiono w końcu XIX wieku, w miejscu, w którym do początków XIX stulecia znajdował się budynek noszący tę samą nazwę. Stoi on w zachodniej części Rynku Staromiejskiego, naprzeciw Ratusza.Pierwszy Dwór Artusa wybudowany w stylu gotyckim w końcu XIV wieku, był siedzibą kupieckich bractw zrzeszających najbogatszych toruńskich mieszczan. To w tym gmachu w 1466 roku podpisano drugi pokój toruński, który zatwierdził przyłączenie Torunia do Polski. Tu również zbierały się ogólnopolskie i prowincjonalne sejmy.

Dwór Artusa w Toruniu na co dzień pełnił funkcję gospody, która była chętnie odwiedzana przez bogatych kupców czy też przebywających w mieście królów. W XVIII wieku była tu ewangelicka świątynia, a potem nawet cerkiew prawosławna. Po zburzeniu budynku, w mniej okazałym domu, który następnie wzniesiono, działał teatr miejski.Dopiero po jego wyburzeniu wzniesiono w tym samym miejscu obecnie istniejący Dwór Artusa, który otwarto w 1891 roku. Bogato dekorowane wnętrza są aktualnie miejscem organizowania najważniejszych uroczystości w życiu miasta, imprez kulturalnych, wystaw i koncertów Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej.

Dwór Artusa
Rynek, Toruń
 Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Zamknięte

Toruń noclegi

Toruń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
53°0'36N, 18°36'16E
28 wrzesień 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację