Droga Pienińska

Zdjęcia (16)

Droga Pienińska to niezwykle malowniczy i popularny trakt wiodący poprzez Przełom Pieniński ze Szczawnicy, prawym brzegiem Dunajca do Czerwonego Klasztoru i Sromowców Wyżnych. Droga Pienińska licząca około 10 km długości jest zamknięta dla pojazdów samochodowych, prowadzą nią szlak czerwony ze Szczawnicy do Czerwonego Klasztoru (2,5h w jedną stronę) oraz odchodzą od niej inne szlaki turystyczne piesze i rowerowe. Zawsze sporo tu turystów pieszych i na dwóch kółkach.Droga Pienińska oferuje wspaniałe widoki na przełom Dunajca oraz spływające rzeką tratwy z turystami, szczególnie wczesną wiosną i późną jesienią, gdy widoków nie przesłaniają liście na drzewach. Na trasie są tablice informacyjne, liczne ławki i wiaty dla turystów, źródełka ze źródlaną wodą, wypożyczalnia rowerów i kajaków górskich, parkingi, bezpłatny wstęp do Pawilonu Pienińskiego Parku Narodowego.

Droga Pienińska bierze początek w Szczawnicy, tuż przy przystani, gdzie zatrzymują się tratwy flisackie. Po trzech kilometrach wiedzie już słowacką stroną, można tu dojść do słowackiej wsi Leśnica z przydrożnymi karczmami lub dalej do Czerwonego Klasztoru - zabytkowego obiektu udostępnionego do zwiedzania.Idąc Drogą Pienińską natrafiamy na pionową ścianę Sokolicy, wznoszącą się nad samym brzegiem Dunajca, strome stoki Siedmiu Mnichów i wreszcie Trzy Korony, wznoszące się po przeciwnym brzegu Dunajca.

Droga Pienińska
szlak czerwony, ul. Zyblikiewicza, Szczawnica

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Noclegi w okolicy

WySpa Mszanka

Powiązane miejsca

Wasze opinie

Krajtroter ocenił to miejsce 2018-04-25 10:10:24 na

Już jest nieaktywna, system sam wyszujuje nazw miejscowości i linkuje, a niestety mnogość jednakowych nazw miejscowości robi bałagan.

Krajtroter ocenił to miejsce 2018-01-28 14:33:02 na

Piękna trasa,trasa pokonana na rowerze

Krajtroter ocenił to miejsce 2016-08-11 15:19:00 na

rewelacja... spływ kajakiem, a powrót rowerem , przepiękne widoki

Newsletter Wypisz się z newslettera
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: