Drewniany kościół w Tylmanowej

Drewniany kościół w Tylmanowej

(4.4 głosów: 5)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Najstarszym zabytkiem Tylmanowej jest drewniany kościół Św. Mikołaja. Pierwsza świątynia powstała tu już w XVI wieku, ale ten drewniany kościółek z gontowym dachem i dzwonnicą spłonął w 1756 roku. Jeszcze tego samego roku wybudowany nowy drewniany kościół, istniejący do dziś.

Kościół w Tylmanowej to budowla jednonawowa, orientowana, z dachem krytym blachą. Wewnątrz uwagę przykuwa barokowy ołtarz z obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej oraz dwa barokowe ołtarze boczne.W 2001 roku w pobliżu ukończono nowy kościół, w którym obecnie odbywają się nabożeństwa. W pobliżu stoi też dzwonnica z połowy XIX wieku.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Parking: bezpłatny

Adres

Kościół Św. Mikołaja
Tylmanowa 101, Tylmanowa
tel. 18/ 262-50-23

GPS: 49°30'1N, 20°24'8E

Tylmanowa noclegi

Tylmanowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023