Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Drewniany kościół w Stradowie, 4elza

Drewniany kościół w Stradowie

(5 głosów: 1)

Drewniany kościół Św. Bartłomieja w Stradowie na Ponidziu stoi w sercu wsi, około 12 km na północ od Kazimierzy Wielkiej. Zbudowany został w 1657 roku przez Władysława Myszkowskiego - wojewodę krakowskiego. Później był rozbudowany w XIX wieku i gruntownie przebudowany w latach 1982-85.Kościół w Stradowie jest drewniany, jednonawowy, o konstrukcji zrębowej, zbudowany z drewna modrzewiowego. Mniejsze prezbiterium od strony nawy, zamknięte jest trójbocznie zakrystią. Kruchty umiejscowione są od frontu i z boku nawy. Świątynia nakryta jest dachem dwukalenicowym, krytym blachą miedzianą, z sześcioboczną wieżyczką na szcycie.

Od strony zachodniej stoi dzwonnica drewniana  z 1780 roku, kryta blaszanym dachem namiotowym z kulą i krzyżem, a wewnątrz zawieszony jest dzwon z 1780 roku fundacji ks. Szymona Gorczyńskiego.Na północ od kościoła wznosi się wzgórze z grodziskiem Stradów.

Kościół Św. Bartłomieja
Stradów 18, StradówPonidzie noclegi

Ponidzie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Ponidzie
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
drewniane kościoły
50°22'15N, 20°28'59E
04 listopad 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację