Drewniany kościół w Stradowie, 4elza

Drewniany kościół w Stradowie

(5 głosów: 1)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Drewniany kościół Św. Bartłomieja w Stradowie na Ponidziu stoi w sercu wsi, około 12 km na północ od Kazimierzy Wielkiej. Zbudowany został w 1657 roku przez Władysława Myszkowskiego - wojewodę krakowskiego. Później był rozbudowany w XIX wieku i gruntownie przebudowany w latach 1982-85.

Kościół w Stradowie jest drewniany, jednonawowy, o konstrukcji zrębowej, zbudowany z drewna modrzewiowego. Mniejsze prezbiterium od strony nawy, zamknięte jest trójbocznie zakrystią. Kruchty umiejscowione są od frontu i z boku nawy. Świątynia nakryta jest dachem dwukalenicowym, krytym blachą miedzianą, z sześcioboczną wieżyczką na szcycie.Od strony zachodniej stoi dzwonnica drewniana  z 1780 roku, kryta blaszanym dachem namiotowym z kulą i krzyżem, a wewnątrz zawieszony jest dzwon z 1780 roku fundacji ks. Szymona Gorczyńskiego.

Na północ od kościoła wznosi się wzgórze z grodziskiem Stradów.

Kościół Św. Bartłomieja
Stradów 18, Stradów

Ponidzie noclegi

Ponidzie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 3 500 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022