Drewniany kościół w Sromowcach Niżnych, Roman Świątkowski

Drewniany kościół w Sromowcach Niżnych

(4.7 głosów: 23)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Kościół Św. Katarzyny w Sromowcach Niżnych pochodzi sprzed 1596 roku, według tradycji nawet z 1513 roku, ale pierwsze wzmianki o stojącej tu świątyni pochodzą z roku 1350. Kościół przebudowano częściowo w XVIII wieku.

Budynek kościoła w Sromowcach Niżnych wykonany jest z drewna o konstrukcji zrębowej z wieżą oraz prezbiterium konstrukcji słupowej, Całość nakryta jest dachem gontowym.

, Roman Świątkowski
, Roman Świątkowski


Najcenniejszym zabytkiem świątyni jest gotycki tryptyk z 1511 roku, z kopią rzeźby Matki Boskiej z Dzieciątkiem z XIV wieku, drewniana gotycka chrzcielnica z XVI wieku, naczynia liturgiczne i wiele innych cennych przedmiotów z XVI wieku. Część tych zabytków znajduje się obecnie w nowo wybudowanym kościele.

Kościół w Sromowcach Niżnych znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej województwa małopolskiego. Co ciekawe, ostatnie nabożeństwo odprawione w tym kościele to była Pasterka 24 grudnia 1986 roku.Kościół Św. Katarzyny
ul. Flisacka 43, Sromowce Niżne
tel. 18/26-28-650
www.parafiasromowce.webd.pl/

Drewniany kościół w Sromowcach Niżnych na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Pienin wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Pieniny noclegi

Pieniny to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Pieniny
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
drewniane kościoły
49°23'37N, 20°24'14E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022