Drewniany kościółek w Rodakach - niedużej wiosce na Jurze krakowsko-Częstochowskiej, leży na Szlaku Architektury Drewnianej województwa małopolskiego. Znajduje się on nieco na południe od Ogrodzieńca.Ów drewniany, niewielki kościółek Św. Marka pochodzi z początków XVII wieku. Ciekawostką jest to, iż przy jego budowie nie używano gwoździ. Dach kościołka pokryty jest gontem. Kościół w Rodakach jest ubogi w ozdoby, jedynie na dachu znajduje się niewielka wieżyczka.Wewnątrzm świątyni, w ołtarzu głównym mieści się późnobarokowy obraz Św. Marka - patrona kościółka. Zabytkową świątynię otacza niewysoki kamienny mur.

Kościół Św. Marka
ul. Długa, Rodaki
parafiarodaki.pl

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 220537 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114039 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020