Drewniany kościół w Łodygowicach

Drewniany kościół w Łodygowicach

W niewielkiej miejscowości Łodygowice, położonej pomiędzy Bielskiem Biała a Żywcem, nieopodal Jeziora Żywieckiego, znajduje się zabytkowy drewniany kościół Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Kościół ten wybudowano w latach 1634-35 i jest to jeden z największych kościołów drewnianych wybudowanych na obszarze Beskidów.Świątynia ta jest cennym zabytkiem sakralnym, dlatego znajduje się na liście Szlaku Architektury Drewnianej woj. Śląskiego. Budynek zabytkowego drewnianego Kościoła w Łodygowicach zbudowano w konstrukcji zrębowej, z drzewa modrzewiowego, a dach pokryto gontem. Sam budynek kościoła stoi na wzniesieniu, do którego prowadzą schody z 1845 roku, skąd roztacza się piękna panorama na Beskid Żywiecki. Wewnątrz świątyni ściany pokryte są bogatą polichromią, znajduje się tu 8 ołtarzy oraz drewniana ambona z XVII wieku. Kościół jest dostępny dla zwiedzających przed i po mszy świętej.Kościół Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
ul. Jana Pawła II 3, Łodygowice
tel. 33/ 863-11-00

Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70913 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020