Drewniany kościół w Łodygowicach, Roman Świątkowski

Drewniany kościół w Łodygowicach

(5 głosów: 3)

W niewielkiej miejscowości Łodygowice, położonej pomiędzy Bielskiem Biała a Żywcem, nieopodal Jeziora Żywieckiego, znajduje się zabytkowy drewniany kościół Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Kościół ten wybudowano w latach 1634-35 i jest to jeden z największych kościołów drewnianych wybudowanych na obszarze Beskidów.Świątynia ta jest cennym zabytkiem sakralnym, dlatego znajduje się na liście Szlaku Architektury Drewnianej woj. Śląskiego. Budynek zabytkowego drewnianego Kościoła w Łodygowicach zbudowano w konstrukcji zrębowej, z drzewa modrzewiowego, a dach pokryto gontem. Sam budynek kościoła stoi na wzniesieniu, do którego prowadzą schody z 1845 roku, skąd roztacza się piękna panorama na Beskid Żywiecki. Wewnątrz świątyni ściany pokryte są bogatą polichromią, znajduje się tu 8 ołtarzy oraz drewniana ambona z XVII wieku. Kościół jest dostępny dla zwiedzających przed i po mszy świętej.

Kościół Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
ul. Jana Pawła II 3, Łodygowice
tel. 33/ 863-11-00Żywiec noclegi

Żywiec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Żywiec
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
drewniane kościoły
49°43'30N, 19°9'17E
28 październik 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację