Kościół Św. Bartłomieja Apostoła w Kucharach leżących pomiedzy Gołuchowem i Kaliszem, został zbudowany w 1686 roku.Drewniany kościółek w Kucharach jest orientowany, konstrukcji zrębowej, oszalowany. Nawa zbudowana na planie zbliżonym do kwadratu przylega do węższego prezbiterium. Ołtarz główny i ołtarze boczne są wczesnobarokowe z około 1630 roku. W ołtarzu głównym widnieje obraz Adoracji Matki Boskiej przez Św. Stanisława i Wojciecha. Kościół udostępniony jest dla turystów.

Drewniany kościół w Kucharach
Drewniany kościół w Kucharach

Kościół Św. Bartłomieja Apostoła
Kuchary 65, Gołuchów
tel. 62/ 761-68-16
parafiakuchary@onet.pl
 

Drewniany kościół w Kucharach

Gołuchów noclegi

Gołuchów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021