Drewniany kościół w Krzyczewie, Joanna

Drewniany kościół w Krzyczewie

Krzyczew to wieś podlaska położona nad Bugiem, przy granicy polsko-białoruskiej. Niewielka drewniana świątynia w Krzyczewie stoi tuż nad rzeką, na wysokiej skarpie porośniętej starymi drzewami. Ma prostą trójdzielną bryłę, przykrytą spadzistym dachem i zwieńczoną sygnaturką z małą kopułką. Pierwotnie w tym miejscu znajdowała się drewniana cerkiew unicka Św. Demetriusza Męczennika z 1683 roku. Został w niej ochrzczony Wincenty Lewoniuk - jeden z błogosławionych Męczenników Podlaskich, którzy zginęli w obronie wiary w Pratulinie. Od roku 1875, po kasacie unii, służyła prawosławnym.Obecny kościół został zbudowany jako cerkiew prawosławna w 1881 roku. Od 1919 roku jest to kościół rzymskokatolicki pod wezwaniem Św. Jerzego. Jest on filią parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Neplach.

Adres

Kościół Św. Jerzego
Krzyczew

GPS: 52°8'48N, 23°29'59E

Podlasie noclegi

Podlasie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Podlasie
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły cerkwie zabytki drewniane
52°8'48N, 23°29'59E
24 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację