Drewniany kościół w Kiszkowie, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Drewniany kościół w Kiszkowie

(4.7 głosów: 3)

W Kiszkowie koło Poznania, niedaleko kościoła murowanego znajduje się zabytkowy drewniany kościół Św. Jana Chrzciciela z 1773 roku. Stanął on w miejscu poprzedniej drewnianej świątyni.Zabytkowy drewniany kościół słynie z barokowego wyposażenia, szczególnie z rzeźbionej piety. Od strony południowej do świątyni przylega murowana kaplica grobowa z roku 1695, ufundowana przez Łukasza Niemojewskiego.

Kaplica ta przez lata stanowiła sanktuarium maryjne z obrazem MB Kiszkowskiej, gdyż Niemojewski wzniósł kaplicę jako wotum dziękczynne za uzdrowienie właśnie za pośrednictwem tego cudownego obrazu.Kościół Św. Jana Chrzciciela
ul. Gnieźnieńska 9, Kiszkowo
tel. 61/ 427-60-56

Kiszkowo noclegi

Kiszkowo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Kiszkowo Wielkopolska
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
drewniane kościoły
52°35'21N, 17°15'44E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021