Drewniany kościół w Kiszkowie, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Drewniany kościół w Kiszkowie

(4.7 głosów: 3)
Oceń i napisz opinię

W Kiszkowie koło Poznania, niedaleko kościoła murowanego znajduje się zabytkowy drewniany kościół Św. Jana Chrzciciela z 1773 roku. Stanął on w miejscu poprzedniej drewnianej świątyni.Zabytkowy drewniany kościół słynie z barokowego wyposażenia, szczególnie z rzeźbionej piety. Od strony południowej do świątyni przylega murowana kaplica grobowa z roku 1695, ufundowana przez Łukasza Niemojewskiego.

Kaplica ta przez lata stanowiła sanktuarium maryjne z obrazem MB Kiszkowskiej, gdyż Niemojewski wzniósł kaplicę jako wotum dziękczynne za uzdrowienie właśnie za pośrednictwem tego cudownego obrazu.Kościół Św. Jana Chrzciciela
ul. Gnieźnieńska 9, Kiszkowo
tel. 61/ 427-60-56

Kiszkowo noclegi

Kiszkowo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Kiszkowo Wielkopolska
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
drewniane kościoły
52°35'21N, 17°15'44E
12 maj 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację