Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

W Kiszkowie koło Poznania, niedaleko kościoła murowanego znajduje się zabytkowy drewniany kościół Św. Jana Chrzciciela z 1773 roku. Stanął on w miejscu poprzedniej drewnianej świątyni.Zabytkowy drewniany kościół słynie z barokowego wyposażenia, szczególnie z rzeźbionej piety. Od strony południowej do świątyni przylega murowana kaplica grobowa z roku 1695, ufundowana przez Łukasza Niemojewskiego.Kaplica ta przez lata stanowiła sanktuarium maryjne z obrazem MB Kiszkowskiej, gdyż Niemojewski wzniósł kaplicę jako wotum dziękczynne za uzdrowienie właśnie za pośrednictwem tego cudownego obrazu.

Kościół Św. Jana Chrzciciela
ul. Gnieźnieńska 9, Kiszkowo
tel. 61/ 427-60-56

Kiszkowo noclegi

Kiszkowo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122711 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1126300 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020