Pierwszy drewniany kościół w Jeruzalu powstał w XVI wieku, niestety uległ on zniszczeniu. Na jego miejscu w XVIII wieku zbudowano nową świątynię, która z niewielkimi zmianami przetrwała do dziś.Kościół Św. Wojciecha i Św. Mikołaja w Jeruzalu jest drewniany, zbudowany na planie krzyża z dobudowaną zakrystią. Obok budynku kościoła znajduje się drewniana dzwonnica. Do kościoła prowadzi widoczna z daleka brama.

Sylwetka kościoła w Jeruzalu jest znana w całej Polsce za sprawą serialu telewizyjnego Ranczo i Ranczo Wilkowyje. Stoi on niedaleko słynnej już ławeczki w Jeruzalu.

Kościół Św. Wojciecha i Św. Mikołaja
Jeruzal
www.jeruzal.republika.plJeruzal noclegi

Jeruzal to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145587 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021