Kościół Św. Anny
ul. Dziemianówka 26, Dziemianówka

54°2'20" N, 23°21'27" E

Drewniany kościół Św. Anny w Gibach na Podlasiu pochodzi z początku XX wieku. Świątynia wyróżnia się nietypowym wystrojem wnętrza. Lampy i lichtarze wykonane są tutaj z poroży. Jest to bardzo ciekawy, niespotykany gdzie indziej element świątyni, nawiązujący do tradycji myśliwskich tego regionu Polski. Znajduje się tutaj również tablica upamiętniająca ofiary obławy NKWD z lipca 1945 roku. W sąsiedztwie kościoła w Gibach usytuowano pomnik ofiar.Drewniany kościół w Gibach Drewniany kościół w Gibach Drewniany kościół w Gibach Drewniany kościół w Gibach Drewniany kościół w Gibach Drewniany kościół w Gibach

Podlasie noclegi

Podlasie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Jan Nowak Krajtroter 6205 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149020 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021