Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
54°49'49" N, 18°4'9" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Kościół MB Częstochowskiej w Dębkach koło Karwii powstał w 1935 roku. To piękny, drewniany obiekt sakralny zaprojektowany przez T. Hornunga, pochodzącego z kaszubskiej wsi Wiela.Inicjatorką powstania kościoła w Dębkach była rodzina prof. Wrzoska - lekarza patologa, antropologa i lekarza medycyny, związanego z tą miejscowością letnisowkową. Architektura kościoła nawiązuje do tradycyjnych wzorów kaszubskich. Kaplicę i jej wyposażenie w całości wykonano w drewnie. Kościółek znajduje się na obszarze Ośrodka Rekolekcyjno-Wczasowego, mieszczącego się w zabytkowym dworku profesora Wrzoska.Kościół MB Częstochowskiej
Ośrodek Rekolekcyjno-Wczasowy
ul. Zakonna 10, Dębki
www.debki-alleluja.pl

Dębki noclegi

Dębki to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128306 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020